USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25
Втрати орків: 5 2 9 7 5 0 (+1130)
USD
НБУ
40.55
Готівка
40.95
EUR
НБУ
43.45
Готівка
44.25

Американський штат Нью-Йорк підтвердив визнання Голодомору геноцидом українців

Посол України в США Маркарова подякувала губернаторці штату Гокул
голодомор

Пам'ятник жертвам Голодомору в Києві

Джерело: відкриті джерела

Посол України в Сполучених Штатах Америки Оксана Маркарова повідомила, що американський штат Нью-Йорк видав прокламацію з нагоди 90-роковин Голодомору, де ще раз наголосив на визнанні Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Про це Маркарова зазначила у Facebook.

"Дуже вдячні губернаторці штату Нью-Йорк Кеті Гокул за солідарність з Україною. Дякую команді Генеральному консульству України в Нью-Йорку та українській громаді за активну роботу із вшанування пам‘яті про жертв Голодомору", - написала пані посол.

Визнання Голодомору геноцидом українців
Джерело: Оксана Маркарова/Facebook

Які країни вже визнали Голодомор геноцидом українського народу

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проголосувала за визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Про це повідомили президент України Володимир Зеленський, а також очільник МЗС Дмитро Кулеба в соцмережі X.

Відповідне рішення ухвалили 73 голосами "за" і одним "проти".

"Я вдячний ПАРЄ за визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу. Відновлення історичної справедливості та вшанування пам’яті жертв Голодомору надсилає чіткий сигнал: справедливе покарання за всі минулі та нинішні злочини Москви неминуче", – зазначив глава держави.

26 липня Італія визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. За відповідне рішення проголосував Сенат країни. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter.

"Цей важливий крок відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв і застерігає майбутні покоління від злочину геноциду", – зауважив Кулеба.

7 липня Голодомор геноцидом українського народу визнали Нідерланди.

14 червня Палата депутатів Люксембургу визнала Голодомор 1932–1933 років злочином геноциду українського народу. Про це йдеться в резолюції, яку опублікували на сайті парламенту Люксембургу.

23 березня парламент Ісландії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Пропозицію парламентської резолюції Дільяра Містара Ейнарсдоттіра, депутата від Партії незалежності, про те, що голод в Україні між 1932-м і 1933 роками був масовим убивством, було одноголосно схвалено в Алінгі. 

24 листопада 2022 року Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу визнали парламент Молдови та Верхня палата парламенту Ірландії.

"Справді історичне рішення Сенату Ерена (верхня палата парламенту Ірландії, – ред.) визнати Голодомор 1932–33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами", – сказано в повідомленні посольства України в Ірландії.

Раніше таке ж рішення ухвалив румунський парламент. Депутат від правлячої Національної ліберальної партії Александру Мурару зазначив, що вони долучилися до держав, які визнають і беруть на себе не лише вшанування пам’яті голоду 1932–1933 років, але й "визнання геноциду, систематичних дій, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників щодо фізичного знищення української нації".

Голодомор геноцидом українського народу також вже визнали Польща, Словенія, Словаччина, Франція, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Чехія, Австралія, Велика Британія, Ватикан, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, США, Португалія, Хорватія.

Читайте також:
Україні слід переходити на Україні слід переходити на "зелену" економіку, на цьому наголошують міжнародні партнери, – експерт
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС
Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні Європол ліквідував міжнародну мережу пропаганди тероризму: Небезпечні сервери вилучили зокрема в Україні