USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Італія визнала Голодомор геноцидом українського народу

Кулеба подякував італійським парламентарям
голодомор
Джерело: відкриті джерела

Італія визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. За відповідне рішення проголосував Сенат країни. Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter

Він подякував італійським парламентарям.

"Цей важливий крок відновлює історичну справедливість, вшановує мільйони жертв і застерігає майбутні покоління від злочину геноциду", – наголосив Кулеба.

Які країни вже визнали Голодомор геноцидом українського народу

7 липня Голодомор геноцидом українського народу визнали Нідерланди.

14 червня Палата депутатів Люксембургу визнала Голодомор 1932–1933 років злочином геноциду українського народу. Про це йдеться в резолюції, яку опублікували на сайті парламенту Люксембургу.

23 березня парламент Ісландії визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Пропозицію парламентської резолюції Дільяра Містара Ейнарсдоттіра, депутата від Партії незалежності, про те, що голод в Україні між 1932-м і 1933 роками був масовим убивством, було одноголосно схвалено в Алінгі. 

24 листопада 2022 року Голодомор 1932–1933 років в Україні геноцидом українського народу визнали парламент Молдови та Верхня палата парламенту Ірландії. "Справді історичне рішення Сенату Ерена (верхня палата парламенту Ірландії, – ред.) визнати Голодомор 1932–33 років в Україні геноцидом українського народу. Ірландія входить до наших найближчих друзів, які не бояться називати речі своїми іменами", – сказано в повідомленні посольства України в Ірландії.

Раніше таке ж рішення ухвалив румунський парламент. Депутат від правлячої Національної ліберальної партії Александру Мурару зазначив, що вони долучилися до держав, які визнають і беруть на себе не лише вшанування пам’яті голоду 1932–1933 років, але й "визнання геноциду, систематичних дій, прямих, цинічних, злочинних дій Радянського Союзу та його керівників щодо фізичного знищення української нації".

Голодомор геноцидом українського народу також вже визнали Польща, Словенія, Словаччина, Франція, Бельгія, Угорщина, Німеччина, Чехія, Австралія, Велика Британія, Ватикан, Бразилія, Грузія, Еквадор, Естонія, Канада, Колумбія, Латвія, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, США, Португалія, Хорватія.

Читайте також:
Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів Ще три судна із зерном та залізною рудою вийшли з українських портів
Місія МВФ прибула в Україну Місія МВФ прибула в Україну
Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС Ситуація із тимчасовим бюджетом США не зупинить надходження допомоги Україні, - МЗС
Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України Болгарія на два місяці заборонила імпорт насіння соняшника з України