
Китай, найбільший у світі імпортер нафти, збільшує обсяги поставок з Ірану. У серпні вони досягли рекордних з 2013 року 1,5 млн барелів на добу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані французької компанії Kpler, яка відстежує дані про сировинні ринки.
Там зазначають, що порівняно із січнем – липнем, коли Пекін купував у середньому 917 000 барелів на добу, попит на іранську нафту зріс більш ніж у півтора раза.
Трейдери, які працюють у регіоні, наголошують, що причина попиту на іранську нафту криється в ціні, адже її пропонують зі знижкою 10 доларів за барель порівняно з Brent, а коштує вона значно дешевше за російську.
У серпні вартість російської Urals піднялася до 70 доларів. Це на 15 доларів нижче від поточних котирувань Brent, але реальна знижка значно менша, бо в кінцеву вартість нафти для покупця закладено витрати на транспортування і страхування.
Як розповіли в Kpler, іранську нафту в урядових даних Китаю часто класифікують як надходження з Малайзії, а іноді як розбавлену бітумну суміш, якщо її змішано з важчою венесуельською сирою нафтою.
Незалежні нафтопереробники часто маскують іранську сиру нафту під сировину, наприклад, бітумну суміш, щоб уникнути використання квоти на імпорт нафти в Китай.
Згідно з митними даними, імпорт іншої важкої нафти в червні зріс приблизно у 88 разів порівняно з травнем, тоді як закупівлі бітумної суміші зросли в чотири рази. Малайзія є найбільшим постачальником обох продуктів.
Водночас у компанії зауважили, що митні дані Китаю не містять інформації про імпорт з Ірану з середини 2022 року.
Нагадаємо, 5 серпня українські надводні дрони атакували російський корабель у Чорному морі, цього разу удар припав на нафтовий танкер SIG.
Також ще раніше у Чорному морі було атаковано великий десантний корабель Північного флоту Росії "Оленегорский горняк".
Пізніше західні експерти повідомили, що українські атаки на російські кораблі поставили під загрозу інфраструктуру експорту нафти РФ.