USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Іран за допомогою знижок витісняє російську нафту з Китаю, – Bloomberg

У серпні Пекін закуповував рекордні 1,5 млн барелів на добу
нафта
Джерело: відкриті джерела

Китай, найбільший у світі імпортер нафти, збільшує обсяги поставок з Ірану. У серпні вони досягли рекордних з 2013 року 1,5 млн барелів на добу. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на дані французької компанії Kpler, яка відстежує дані про сировинні ринки.

Там зазначають, що порівняно із січнем – липнем, коли Пекін купував у середньому 917 000 барелів на добу, попит на іранську нафту зріс більш ніж у півтора раза.

Трейдери, які працюють у регіоні, наголошують, що причина попиту на іранську нафту криється в ціні, адже її пропонують зі знижкою 10 доларів за барель порівняно з Brent, а коштує вона значно дешевше за російську.

У серпні вартість російської Urals піднялася до 70 доларів. Це на 15 доларів нижче від поточних котирувань Brent, але реальна знижка значно менша, бо в кінцеву вартість нафти для покупця закладено витрати на транспортування і страхування.

Як розповіли в Kpler, іранську нафту в урядових даних Китаю часто класифікують як надходження з Малайзії, а іноді як розбавлену бітумну суміш, якщо її змішано з важчою венесуельською сирою нафтою.

Незалежні нафтопереробники часто маскують іранську сиру нафту під сировину, наприклад, бітумну суміш, щоб уникнути використання квоти на імпорт нафти в Китай.

Згідно з митними даними, імпорт іншої важкої нафти в червні зріс приблизно у 88 разів порівняно з травнем, тоді як закупівлі бітумної суміші зросли в чотири рази. Малайзія є найбільшим постачальником обох продуктів.

Водночас у компанії зауважили, що митні дані Китаю не містять інформації про імпорт з Ірану з середини 2022 року.

Нагадаємо, 5 серпня українські надводні дрони атакували російський корабель у Чорному морі, цього разу удар припав на нафтовий танкер SIG.

Також ще раніше у Чорному морі було атаковано великий десантний корабель Північного флоту Росії "Оленегорский горняк".

Пізніше західні експерти повідомили, що українські атаки на російські кораблі поставили під загрозу інфраструктуру експорту нафти РФ.

Читайте також:
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові