USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Атака на десантний корабель РФ у Новоросійську стала загрозою для експорту російської нафти, – FT

Це може викликати "занепокоєння" в Білому домі та інших західних країнах
великий десантний корабель
Джерело: wikipedia

Атака на корабель "Оленегорский горняк" у бухті Новоросійська 4 серпня поставила під загрозу інфраструктуру експорту нафти РФ. Про це пише Financial Times.

У матеріалі йдеться, що дрони атакували корабель після виходу Росії із "зернової угоди" і масових обстрілів портової інфраструктури України.

При цьому видання припускає, що атака на нафтоекспортну інфраструктуру Росії, ймовірно, викличе занепокоєння в Білому домі та інших західних столицях. Оскільки Вашингтон довго очолював зусилля, щоб уникнути зростання цін на нафту перед президентськими виборами у США.

Як зазначається, Новоросійськ є головним чорноморським нафтовим портом Росії. На день він експортує близько 600 тисяч барелів нафти. Також цей порт є пунктом експорту нафти з Казахстану, де закінчується лінія Каспійського трубопровідного консорціуму. Хоча в Казахстані заявили, що інфраструктурі трубопроводу не було завдано шкоди.

"Усе, що може призвести до скорочення поставок російської нафти на ринок, не буде вітатися Білим домом", – вважає колишній аналітик ЦРУ Геліма Крофт.

Рейд дронів на Новоросійськ

Вчора у Чорному морі біля берегів Новоросійська (Краснодарський край, РФ) було атаковано великий десантний корабель Північного флоту Росії "Оленегорский горняк".

Крім того, за даними місцевих тг-каналів, крім корабля в акваторії Чорного моря було атаковано "нафтовий маяк".

Джерела в СБУ повідомили, що операцію проводили саме співробітники Служби безпеки України спільно з Військово-морськими силами ЗСУ.

Унаслідок атаки "Оленегорский горняк" дістав серйозну пробоїну і поки що не може виконувати свої бойові завдання. "Тому всі заяви росіян про "відбиту атаку" – фейк, зазначив співрозмовник.

Читайте також:
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині Проросійська партія перемогла на парламентських виборах у Словаччині
Переправляв Переправляв "Шахеди" з Ірану до українського кордону: Гендиректору російської авіакомпанії повідомили про підозру