USD
НБУ
41.19
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.02
Готівка
45.60
Втрати росіян: 6 7 0 1 9 0 (+1260)
USD
НБУ
41.19
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.02
Готівка
45.60

Готовність до блекаутів: Мобільні оператори зможуть забезпечити зв'язок в середньому тільки на чотири години роботи без світла

Жоден з мобільних операторів не встигає обладнати станції зв'язку так, щоб гарантувати користувачам 10 годин роботи мережі без електроенергії
Блекаут

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Мобільні оператори України зможуть забезпечити зв'язок в середньому тільки на чотири години роботи без світла під час блекаутів. І жоден з них не встигне на 100% виконати умови, які вимагали до 1 лютого 2025 року обладнати станції зв'язку так, щоб гарантувати користувачам 10 годин роботи мережі без світла, повідомив "Суспільному" керівник напряму розвитку мобільного інтернету Мінцифри Станіслав Прибитько.

Приміром, 60% майданчиків "Київстару" можуть працювати без світла понад чотири години, і 40% – дві-три години. Загалом мають приблизно 15 тисяч ключових станцій, які забезпечують звʼязок. На них розміщені базові – приблизно по чотири на кожному такому майданчику. І коли вимикають електроенергію, все це обладнання живиться від батарей чи генераторів. 

Натомість lifecell має понад 10 тисяч ключових станцій по країні. Понад 50% з них обладнані новими літієвими батареями, які можуть на одному заряді підтримувати роботу базових станцій близько чотирьох годин. Під'єднано ще понад 1700 базових станцій до генераторів. Це дозволить довготривало підтримувати роботу обладнання після виснаження батарей, проте безперебійного й швидкого мобільного інтернету за таких умов не буде.

А ось у Vodafone похвалилися, що всі базові станції обладнані новими літієво-феромно-фосфатними акумуляторними батареями, які мають тривалий термін служби і заряджаються трохи більше як за годину. Більшість станцій, а це понад 50%, зможуть працювати без світла чотири-шість годин. Втім, все залежить від кількості активних абонентів у мережі та наскільки інтенсивно використовують зв’язок.

"Чому ж оператори не встигають "запастися" на 10 годин зв’язку? Зокрема потрібні інвестиції, аби обладнати всі базові станції, генератори не можна встановити на дахах, а саме на них в містах розташована велика кількість станцій. А ще необхідно часу, щоб знайти таку велику кількість енергообладнання та його встановити", – пише видання.

Новини за темою: В Україні мобільний інтернет один із найповільніших у світі, – дослідження

Нагадаємо, ще в липні в Мінцифри зазначали, що оператори зможуть подати заявку в Обленерго, щоб установа модернізувала свої мережі, які йдуть до базових станцій. Це дасть змогу швидше заряджати акумулятори. А додатково узгодивши перелік об'єктів, які повинні мати безперебійне живлення, ОВА повинні передати його до Обленерго.

Читайте також:
У Харківській області збитки від крадіжок електрообладнання склали понад 17 млн гривень У Харківській області збитки від крадіжок електрообладнання склали понад 17 млн гривень
Запустити все з Запустити все з "гігавата Зеленського" до кінця року не зможуть
Україна здатна уникнути блекаутів взимку, якщо не буде нових руйнувань з боку РФ, – Галущенко Україна здатна уникнути блекаутів взимку, якщо не буде нових руйнувань з боку РФ, – Галущенко
Українців чекає здорожчання м’яса Українців чекає здорожчання м’яса