USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Франція передасть Україні сотні одиниць бронетехніки та ракети

В Україну доставлять старі, але діючі бронетранспортери, а також ракети Aster
Франція

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Франція готує для України новий пакет військової допомоги. Він включатиме сотні старих, але досі справних машин бронетехніки, а також ракети Aster. Про це заявив міністр оборони Себастьян Лекорню, передає Le Monde.

"Щоб утримувати таку велику лінію фронту, українській армії потрібні, наприклад, наші броньовані фронтові машини: це абсолютно необхідно для мобільності військ. Ця стара техніка, яка ще придатна до експлуатації, зможе принести безпосередню користь Україні в значних кількостях. Йдеться про сотні – у 2024 році й на початку 2025 року", – наголосив Лекорню.

Зазначається, що бронетранспортерам VAB понад 40 років. У французькій армії вони поступово замінюються на машини нового покоління Griffon.

Також у відповідь на прохання допомогти з посиленням протиповітряної оборони Франція передасть Україні партію ракет Aster 30 для зенітно-ракетних комплексів SAMP/T Mamba. Ці зенітно-ракетні комплекси є аналогом системи Patriot.

"Ми також розробляємо боєприпаси з дистанційним керуванням у дуже стислі терміни, щоб доставити їх українцям цього літа ", – додав міністр.

Раніше ми повідомляли, що Україна отримає від Франції новітні дрони-камікадзе.

Також Збройні сили України отримали від Франції нову партію бойових колісних розвідувальних машин AMX-10RC. 

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється із запізненням на рік, – Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється із запізненням на рік, – Зеленський
Україна офіційно заявила про участь в цьогорічній Олімпіаді в Парижі Україна офіційно заявила про участь в цьогорічній Олімпіаді в Парижі
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок