USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Фінляндія планує заборонити імпорт російського зрідженого газу

Якщо уряд ухвалить рішення, заборона набуде чинності у 2025 році
газ
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Уряд Фінляндії готується заборонити імпорт російського зрідженого газу (LNG) до країни з наступного року. Гельсінкі не планують очікувати, доки він підпаде під відповідні санкції з боку Європейського Союзу. Про це повідомляє Helsingin Sanomat.

За словами міністра з питань клімату та навколишнього середовища Фінляндії Кая Мюккянена, мета полягає в тому, щоб заборона могла набути чинності у 2025 році.

"Я не хочу обіцяти якусь конкретну дату, але, сподіваюся, наступного року ми опинимося в такій ситуації, що заборона буде діяти", – зазначив він у розмові з журналістами.

Очікується, що постанова набуде чинності навесні. Після цього фінський уряд може представити свою пропозицію щодо заборони імпорту. Мюккянен в цьому контексті зауважив, що проєкт має бути ретельно підготовлений.

Згідно з текстом указу, Фінляндія також має проконсультуватися з Єврокомісією та врахувати можливі занепокоєння у сусідніх країнах. Заборона може бути встановлена ​​лише на обмежений час.

Новини за темою: ЄС розширив санкції. Відтепер найбільша алмазна компанія РФ у чорному списку

Першими заборонили імпорт російського газу Латвія та Литва

Латвія та Литва вже заборонили імпорт російського газу національними рішеннями, але Фінляндія хотіла дочекатися вступу в силу реформи газового ринку. За словами Мюккянена, зміни законодавства ЄС роблять заборону на імпорт простішою та покращують її правову визначеність. Разом з тим він визнає, що домовитися про нові енергетичні санкції складно.

"Було б найпростіше, якби ЄС прийняв спільне рішення з цього приводу, але деякі країни-члени не готові до цього. Це факт, що таке рішення не може бути прийнято в ЄС", – зауважив фінський міністр.

Росія продовжує імпорт газу

Минулого року Росія поставила в Європу майже 16 млн тонн зрідженого природного газу (LNG). Поки трубопровідні поставки газу в ЄЄ різко скоротилися, поставки ЗПГ зросли. Найбільшими покупцями російського ЗПГ були Іспанія, Франція, Бельгія та Нідерланди.

Торік до Фінляндії імпортувалося російського природного газу на кілька мільйонів євро на місяць, тобто доволі невеликі обсяги. До того як у травні 2022 року РФ припинила постачання трубопровідного газу до Фінляндії, вартість імпорту становила понад сто мільйонів євро на місяць.

Водночас у 2023 році скоротилося постачання природного газу до Європи російським енергетичним монополістом "Газпромом" на 55,6%, а це відповідно становить до 28,3 млрд кубометрів.

Читайте також:
G7 посилить санкції проти нафтового флоту РФ, енергетики та торгівлі металами G7 посилить санкції проти нафтового флоту РФ, енергетики та торгівлі металами
Україна уклала контракт на імпорт скрапленого газу зі США Україна уклала контракт на імпорт скрапленого газу зі США
США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково? США розширили санкції проти РФ, зокрема проти Мосбіржі. Курс валют сильно стрибнув, але чи вплине це на економіку довгостроково?
Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського