USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Фінляндія дозволить США розміщувати свої військові бази в країні

Переговори між Гельсінкі та Вашингтоном щодо оборонної співпраці розпочались наприкінці квітня
США і Фінляндія прапор
Прапори Фінляндії та США
Джерело: відкриті джерела

Угода про оборонну співпрацю (DCA) між Фінляндією і Сполученими Штатами передбачатиме можливість перебування на фінській території американських військовослужбовців та військової техніки, а також проведення військових навчань. Про це повідомляє Helsingin Sanomat.

Переговори між Гельсінкі та Вашингтоном щодо DCA розпочались наприкінці квітня. Угода, як передбачається, дозволить американським збройним силам безперешкодно використовувати фінську землю й бази для навчань і зберігання матеріальних засобів.

Представник Міністерства закордонних справ Фінляндії Мікаель Антелл, який бере участь у переговорах, у коментарі HS пояснив, що угода зі США доповнить членство країни в Північноатлантичному альянсі.

"DCA дозволяє розгортання військ, їхнє перебування в країні, попереднє зберігання військового обладнання й можливі інвестиції в інфраструктуру за рахунок коштів, наданих Конгресом США Пентагону", – зазначив Антелл.

Як приклад він навів можливе створення на території Фінляндії ангару для обслуговування винищувачів п’ятого покоління F-35.

Водночас представник фінського МЗС наголосив, що DCA не стосується можливого розміщення у Фінляндії ядерної зброї. За даними Helsingin Sanomat, переговори щодо угоди про оборонну співпрацю на офіційному рівні між Фінляндією і Сполученими Штатами триватимуть до 2024 року, після чого проєкт документа передадуть на розгляд парламенту.

Станом на початок 2022 року США підписали DCA або аналогічні за статусом угоди з 17 членами ЄС і НАТО, а також ще шістьма трансатлантичними союзниками по обороні, які не є членами Європейського Союзу, зокрема з Норвегією.

Читайте також:
Українські військові у Німеччині розпочали навчання на танках Abrams, – Пентагон Українські військові у Німеччині розпочали навчання на танках Abrams, – Пентагон
Хто замінить генерала Міллі: Байден назвав наступного главу Генштабу США Хто замінить генерала Міллі: Байден назвав наступного главу Генштабу США
США незабаром оголосять про виділення нового пакета допомоги Україні на 300 млн доларів, – Reuters США незабаром оголосять про виділення нового пакета допомоги Україні на 300 млн доларів, – Reuters
Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку Тіна Тернер померла у віці 83-х років: Якою ми запам'ятаємо велику американську співачку