USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

Економічні збитки від землетрусів у Туреччині оцінюють у 84 млрд доларів

Збитки, завдані інфраструктурі Туреччини, включаючи дороги та електромережі, а також лікарням та школам, можуть призвести до того, що дефіцит бюджету країни цього року перевищить 5,4% ВВП
Землетрус в Туреччині

Землетрус в Туреччині 06.02.2023

Джерело: відкриті джерела

Два сильні землетруси у Туреччині, які забрали життя понад 24 тис. людей, призведуть до втрат для національної економіки в розмірі понад 84 мільярди доларів, або близько 10% ВВП, за оцінками бізнес-групи, повідомляє Bloomberg.

За прогнозами Турецької конфедерації підприємництва та бізнесу, землетруси силою 7,7 та 7,6 бала, що сталися 6 лютого, завдали збитків житловим будинкам на суму близько 70,8 млрд доларів та ще 10,4 млрд доларів втрати національного доходу.

Група, широко відома як Turkonfed, заявила, що втрати робочої сили обійдуться економіці Туреччини у 2,9 мільярда доларів. Землетруси серйозно торкнулися 10 провінцій та 13,5 млн осіб на південному сході країни, а також у сусідній Сирії.

Розрахунки Turkonfed були засновані на землетрусах 1999 року неподалік Стамбула, внаслідок яких загинуло близько 18 тис. осіб. Втрати внаслідок останнього спустошення набагато перевищили втрати від землетрусу 1999 року, і тисячі людей вважаються зниклими безвісти.

Ця оцінка також більша, ніж досі підрахували інші економісти, хоча багато хто, у тому числі Barclays Plc, наголосив, що ще дуже рано оцінювати повний вплив.

Згідно зі звітом, збитки, завдані інфраструктурі Туреччини, включаючи дороги та електромережі, а також лікарням та школам, можуть призвести до того, що дефіцит бюджету країни цього року перевищить 5,4% ВВП порівняно з офіційним прогнозом у 3,5%.

Початкові розрахунки Bloomberg Economics показали, що витрати, пов'язані зі стихійним лихом, включаючи зусилля щодо відновлення, можуть становити близько 5,5% ВВП.

Президент Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що його уряд завершить будівництво житла протягом року, і спочатку на допомогу при стихійних лихах було виділено близько 100 мільярдів лір (5,3 мільярда доларів).

Читайте також:
Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ Мінфін США хоче вмовити Туреччину долучитись до санкцій проти Росії та ХАМАСу, – ЗМІ
Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ Три країни НАТО можуть укласти угоду щодо розмінування Чорного моря, – ЗМІ
Нафтопродукти з РФ попри санкції потрапляють на переробку до Греції, – WP Нафтопродукти з РФ попри санкції потрапляють на переробку до Греції, – WP
У Туреччині мітингарі атакували авіабазу США У Туреччині мітингарі атакували авіабазу США