USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Дуда пояснив слова прем'єра Польщі щодо припинення поставок озброєння Україні

Слова Моравецького неправильно трактували, наголошує президент країни
Зеленский Дуда

Президенти України і Польщі Володимир Зеленський та Анджей Дуда у Польщі, 5 квітня 2023 року. REUTERS/Kacper Pempel TPX IMAGES OF THE DAY

Джерело: Reuters

Заява прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького щодо припинення поставок Україні озброєння була невірно трактована. Йдеться лише про нову зброю та техніку, яку країна закуповує для себе, пояснив президент Анджей Дуда, передає видання Tvn24.

Він наголосив, що "слова прем'єра були витлумачені максимально погано".

"На мій погляд, прем’єр-міністр просто сказав: ми не передамо Україні ту нову зброю, яку зараз закуповуємо в рамках модернізації польської армії", – уточнив Дуда.

При цьому додав, що розуміє заяву глави уряду, оскільки кілька місяців тому він говорив з ним, в тому числі про озброєння України.

"У нас обох була однакова позиція. Ми не можемо комусь передати наше нове озброєння, яке зараз купуємо на мільярди доларів для польської армії, щоб зміцнити її, зміцнити безпеку Польщі. Будь-кому", – зазначив Дуда.

Він пояснив, що "ми не будемо передавати цю зброю, тому що купуємо її для модернізації польської армії".

"Я буду першим, хто виступатиме проти передачі нової зброї, яку ми зараз отримуємо з Південної Кореї чи США, як-от нові системи Abrams, Patriot або HIMARS", – зізнався він.

При цьому президент Польщі підтвердив, що країна виконає домовленості щодо постачання самохідних гаубиць Krab у повному обсязі. Крім того, обидві держави мають низку контрактів щодо боєприпасів і засобів розмінування.

Нагадаємо, заяви про припинення постачання Польщею Україні озброєння пролунали після зростання напруги між двома країнами на фоні скандалу з продовженням ембарго на українське зерно.

Так, Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України та висловило "рішучий протест" заявам Володимира Зеленського на Генасамблеї ООН щодо ембарго на українське зерно.

А прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький пригрозив розширити ембарго на ввезення української продукції. Так він відреагував на нещодавню заяву торгового представника України Тараса Качки щодо можливого ембарго на цибулю, помідори, капусту та яблука з Польщі. 

Також повідомлялося, що Польща припинить допомогу українським біженцям наступного року.

Цьому передувало те, що Україна подала позов до Світової організації торгівлі (СОТ) проти Польщі, Словаччини та Угорщини через односторонню заборону ними імпорту української агропродукції. 

Зазначалося, що Україна вбачає порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань.

Також ішлося про те, що в результаті односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини вітчизняні експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

Нагадаємо, що 15 вересня Єврокомісія скасувала ембарго на постачання українського зерна. Київ своєю чергою має "запровадити ефективні заходи контролю" за експортом чотирьох категорій сільгосппродукції.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій Ситуація на польсько-українському кордоні: Українські водії починають голодування, а сторони напрацювали план дій