USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Довіра до ЗСУ та трансформація бізнесу – головні тренди 2023 року

Дослідники визначили, яким є бачення майбутнього України після війни та які настрої декларує бізнес
люди
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Фахівці Gradus Research сформулювали 12 ключових соціальних та бізнес-трендів 2023 року. Про це йдеться у дослідженні компанії. 

Зокрема серед головних соціальних трендів – високий рівень довіри в суспільстві та прихильність до ЗСУ. За даними низки досліджень суспільно-політичних настроїв українців, проведених Gradus Research у 2023-му, рівень довіри до Сил оборони залишається високим і займає першість – майже три чверті українців висловлюють таке ставлення.

"Той факт, що українці від початку війни почали більше довіряти один одному, сприяє консолідованості нашого суспільства. Висхідний рівень довіри дозволяє нам легше координуватись, донатити на рахунки незнайомців і звертатися по допомогу не лише до людей з кола своїх друзів. І найголовніше – розв’язувати проблеми національної значущості на рівні людина-людина. Без довіри такі дії були б неможливими", – зазначається у повідомленні.

Новини за темою: Нові споживчі тренди українців: Раціональність, сила брендів, попит на українські товари

Серед головних бізнес-трендів – трансформація задля виживання

У порівнянні з минулим роком суттєво зросла частка бізнесів, які зазнали часткової або повної галузевої трансформації, або потребують її. Загалом, за даними досліджень Gradus Research, бізнес пристосувався до викликів війни, і більшість українських компаній наразі працюють у довоєнному режимі.

"Українці вже майже два роки війни демонструють швидку адаптацію до тих умов, в яких ми опиняємось. Проте, звісно, накопичується втома від війни і невизначеності, тож наступний рік може нам показати іншу соціальну динаміку, – коментує Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research.

Зазначається, що опитування були проведені дослідницькою компанією Gradus Research методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus.

Онлайн-панель Gradus відображає структуру населення міст з кількістю мешканців більше ніж 50 тисяч у віці 18–60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном. Точні дати та обсяги вибірок проведення досліджень вказані за посиланнями.

Нагадаємо, серед українців знизився рівень довіри до чинного уряду та парламенту: абсолютну прихильність українців має хіба що Валерій Залужний. Зеленському також довіряє більшість, проте вже трохи менше. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології. В порівнянні з груднем 2022 року частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє, зросла з 34% до 61%.

Читайте також:
В Україні з початку війни вдвічі зросла кількість благодійних організацій В Україні з початку війни вдвічі зросла кількість благодійних організацій
Нові правила ввезення гуманітарки та переговори про вступ до ЄС: Чого чекати українцям з 1 грудня Нові правила ввезення гуманітарки та переговори про вступ до ЄС: Чого чекати українцям з 1 грудня