USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45
Втрати орків: 4 9 2 2 9 0 (+1210)
USD
НБУ
39.43
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.45

Кого ховатимуть на військовому меморіальному кладовищі: Опубліковано перелік

Зокрема, на НВМК ховатимуть військовослужбовців та ветеранів війни
Проєкт військового меморіального кладовища_8
Проєкт військового меморіального кладовища
Джерело: Мінветеранів

На Національному військовому меморіальному кладовищі, будівництво якого планують розпочати вже в червні, можуть бути поховані військовослужбовці, які захищали Україну, ветерани АТО, ООС та інші особи. Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Там зазначили, що вичерпний перелік осіб, які мають право бути поховані на Національному військовому меморіальному кладовищі, визначено законом про поховання та похоронну справу.

Кого можна буде там ховати?

Військовослужбовців:

  • які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України;
  • повних кавалерів ордена Богдана Хмельницького, ордена "За мужність", ордена княгині Ольги;
  • які брали участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки;
  • Герої України, яким з 2014 року вручили орден "Золота Зірка".

Ветеранів війни:

  • учасників бойових дій: АТО, ООС, під час повномасштабного вторгнення Росії,
  • осіб з інвалідністю внаслідок війни: АТО, ООС, під час повномасштабного вторгнення Росії.

Також на Національному військовому меморіальному кладовищі можуть здійснювати перепоховання видатних борців за незалежність України у XX столітті.

Крім того, особи, які мають право бути похованими на НВМК, урна з прахом яких похована в колумбарії ніші на інших цвинтарях, можуть бути перепоховані в колумбарії на Національному військовому меморіальному кладовищі в порядку, затвердженому Кабміном.

Нагадаємо, уряд остаточно офіційно визначив розташування для Національного військового меморіального кладовища. Це дві ділянки у Гатненській громаді Фастівського району Київської області.

Як відомо, Кабінет міністрів у жовтні 2022 року схвалив створення Міністерством у справах ветеранів державної установи "Національне військове меморіальне кладовище". Скільки коштів передбачено на цей проєкт, читайте тут.

Читайте також:
100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень 100 ракет для ППО отримає Україна від Великої Британії за травень
Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог Україна програє інформаційну війну, - політтехнолог
Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет Окупанти впроваджують у школах ТОТ України новий пропагандистський предмет
Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат Дані в ТЦК у будь-якому разі доведеться оновлювати, а за невиконання - штраф від 17 тис. грн, - адвокат