USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40
Втрати орків: 5 7 0 1 2 0 (+1140)
USD
НБУ
41.23
Готівка
41.60
EUR
НБУ
44.77
Готівка
45.40

Україна приєднується до Глобальної мережі цифрових документів охорони здоров’я ВООЗ: Що це означає?

Глобальна мережа відкриває нові можливості для впровадження та використання е-документів у сфері охорони здоров’я
МОЗ
Джерело: МОЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я створює Глобальну мережу цифрових документів охорони здоров’я. Вона покликана розширити практики використання цифрових документів у медичній сфері в межах усіх держав, які є її учасницями. Україна також приєднується до цієї мережі. Відповідне рішення схвалив уряд. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Зазначається, що Глобальна мережа відкриває нові можливості для впровадження та використання е-документів у сфері охорони здоров’я.

"Для України це важливий крок, оскільки після приєднання до Глобальної мережі ВООЗ з’являється можливість розширити перелік цифрових медичних документів, що будуть формуватися так само легко, як і COVID-сертифікати", – додали у відомстві.

Що буде з COVID-сертифікатами після приєднання до Глобальної мережі ВООЗ?

Після приєднання України до Глобальної мережі ВООЗ для українців, які мають COVID-сертифікати в "Дії", нічого не зміниться. Ці документи залишаються чинними та функціонуватимуть і надалі. 

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що навіть, попри офіційне завершення пандемії COVID-19, для підтвердження наявного епідеміологічного захисту у світі продовжуватимуть використовувати COVID-сертифікат.

"І саме для цього Україна приєднується до Глобальної мережі ВООЗ. Українцям, які мають COVID-сертифікати, нічого додатково робити не потрібно – їхні сертифікати є чинними в межах раніше визначених строків. Водночас варто пам’ятати, що COVID-19 нікуди не зник, важливо подбати про власне здоров’я та захистити себе шляхом вчасної вакцинації. Відповідно, буде відбуватися й оновлення строку дії COVID-сертифікатів", – зазначив він.

Загалом українці згенерували понад 12,2 мільйона COVID-сертифікатів у "Дії". Вони визнаються в ЄС, тож користуватися можна не лише в Україні, а й за кордоном, додають в Міністерстві цифрової трансформації.

"Окрім цього, у "Дії" можна згенерувати COVID-сертифікат, якщо ви вакцинувалися за кордоном і лікар в Україні вніс ці дані до ЕСОЗ", – кажуть у Мінцифрі.

У відомстві наголосили, що зараз завершується перехід держав-учасників до Глобальної мережі ВООЗ і перенесення функціонала COVID-сертифікатів з Довірчої мережі ЄС до Глобальної мережі ВООЗ.

Новини за темою: ВООЗ змінила рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Раніше ми писали, що в Україні з 1 липня лікарські засоби, що входять до програми "Доступні ліки", відпускатимуть лише за електронним рецептом.

Зазначалося, що норму про відпуск ліків за електронним рецептом застосовуватимуть на всій території України, за винятком прифронтових територій.

Серед плюсів електронних рецептів у Кабміні називали можливість продовжувати призначення препаратів без візиту до лікаря.

Своєю чергою в Міністерстві охорони здоров’я пояснили: впровадження електронних інструментів дозволяє краще керувати програмою "Доступні ліки", розуміти запити та потреби і, відповідно – більш ефективно розподіляти бюджетні кошти.

Читайте також:
Корпус Корпус "Охматдиту", куди прилетіла російська ракета, не підлягає відновленню, його знесуть, – МОЗ
Як уникнути теплового удару в аномальну спеку: Поради від МОЗ Як уникнути теплового удару в аномальну спеку: Поради від МОЗ
Про роботу ВЛК та мобілізацію медиків, – міністр охорони здоров'я України Про роботу ВЛК та мобілізацію медиків, – міністр охорони здоров'я України
Професійна свобода лікарям та їхня персональна відповідальність перед пацієнтом: Що зміниться в Україні після впровадження медичного самоврядування Професійна свобода лікарям та їхня персональна відповідальність перед пацієнтом: Що зміниться в Україні після впровадження медичного самоврядування