USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Україна і Данія підписали документ про гарантії безпеки: Про що в ньому йдеться

Документ підписали президент України та прем'єрка Данії у Львові
Президент України Володимир Зеленський і прем'єрка Данії Метте Фредеріксен
Джерело: Офіс Президента

Президент України Володимир Зеленський і прем'єрка Данії Метте Фредеріксен у Львові підписали документ про гарантії безпеки між країнами. Про це повідомив український лідер у своєму Telegram.

Зеленський охарактеризував документ як "сильний". Про що конкретно в ньому йдеться, розповів заступник керівника ОП Ігор Жовква.

У першу чергу у 2024 році військова підтримка Данії становитиме щонайменше 1,8 млрд євро. Крім того, Данський фонд на підтримку України виділив 8,5 млрд євро на поточну підтримку нашої держави у 2023–2028 роках.

"Окрім класичних положень щодо чіткої підтримки майбутнього членства України в ЄС і НАТО, нашого шляху реформ, співробітництва в галузі оборонної промисловості, у сфері розвідки, кібербезпеки, відновлення України, а також питання санкцій та притягнення агресора до відповідальності маємо потужний військовий блок", – написав він.

Так, Данія як співголова Коаліції військово-повітряних сил (AFCC) та учасник Коаліції інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через Коаліцію військово-повітряних сил (AFCC), зокрема шляхом надання винищувачів, боєприпасів, тренажерів та навчання, а також роблячи внесок у довгострокове обслуговування винищувачів і створення належних умов в Україні.

Окрім того, сторони закріпили підтримку розбудови морського флоту України, зусиль із розмінування, а також надання Данією високотехнологічної військової допомоги: безпілотників, засобів зв'язку, радарів та обладнання для виявлення.

У документі також зафіксований механізм консультацій протягом 24 годин за запитом будь-якої зі сторін у разі майбутнього збройного нападу Росії.

Документ підписаний на 10 років з можливістю його продовження за згодою сторін.

Що каже Фредеріксен?

Нагадаємо, вчора Фредеріксен оголосила, що її країна гарантує безпекову підтримку Україні у наступні 10 років у межах двосторонньої угоди. 

За її словами, угода передбачає, що Данія зобов'язується підтримувати Україну як у військовій, так і в цивільній сферах протягом наступних десяти років.

"Це найсерйозніша ситуація у сфері політики безпеки з часів закінчення холодної війни. І данський уряд не може не підкреслити, наскільки важливо, щоб Україна отримала необхідний їй військовий потенціал. Якщо ми не будемо стояти разом, Україна не встоїть, і тоді потенційно не встоїть і Європа", – сказала чиновниця.

Угода допоможе підтримати здатність України захистити країну від Росії, а також стримати майбутні російські напади.

Згідно з програмою, Україна зобов'язується впроваджувати необхідні реформи, спрямовані на розвиток демократії та боротьбу з корупцією, щоб прокласти шлях до майбутнього членства в ЄС і НАТО.

"Цими зобов'язаннями ми посилаємо дуже чіткий і недвозначний сигнал міжнародній спільноті, що ми повністю підтримуємо Україну, в тому числі і в довгостроковій перспективі", – вважає політикиня.

Підтримку фінансуватиме Український фонд Данії, який наразі оцінюється в 69,1 мільярда крон (10 мільярдів доларів, – ред.).

Данія вирішила передати Україні всю свою артилерію та закликає союзників також допомогти

Данія вирішила передати Україні всю артилерію, яку має в запасі. Країна закликає партнерів збільшити постачання зброї Україні, раніше заявляла прем'єр-міністр Метте Фредеріксен.

Чиновниця зазначила, що європейські лідери у питанні постачання зброї часто посилаються на проблеми з виробництвом. І додала, що Європа має зброю і потрібно передати її Україні.

"Але Україна у нас просить боєприпаси і артилерію зараз. Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. Тому вибачте, друзі, в Європі є військове обладнання – це питання не лише виробництва. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Їх треба передати Україні", – сказала Фредеріксен.

Новини за темою: Данія виділила на відновлення Миколаєва ще 21 млн доларів

Нагадаємо, днями президент України Володимир Зеленський зустрівся з прем'єркою Данії Метте Фредеріксен. Політики обговорили гарантії безпеки та співпрацю між країнами.

Зустріч пройшла у межах Мюнхенської конференції з питань безпеки. Зеленський подякував Данії за 14 пакетів оборонної підтримки.

Читайте також:
На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг На Україну насувається циклон із Скандинавії: Очікується похолодання та опади, у деяких областях можливий мокрий сніг
УІНП перегляне питання увічнення Булгакова УІНП перегляне питання увічнення Булгакова
Mastercard приєднається до програми українського кешбеку Mastercard приєднається до програми українського кешбеку
Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін Виробничі можливості українського ВПК утричі більші, ніж бюджет на озброєння, – Камишін