USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Чи буде в Україні дефіцит продуктів: Прогноз експерта

Українські аграрії засіяли близько 700 тисяч гектарів
продукти харчування ринок  овочі

Фото ілюстративне

Джерело: Уніан

В Україні, попри суттєве скорочення посівних площ і зниження кількості агрокомплексів внаслідок російського вторгнення, не буде ніякої продовольчої кризи. Про це в ефірі UWN заявив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати України Михайло Непран.

Ситуація в агросекторі

На сьогодні в Україні прогнозується врожай на рівні 30 мільйонів тонн зернових. Непран наголосив, що цього буде більш ніж достатньо для задоволення внутрішніх потреб країни.

"Зараз прогноз такий на цей рік, що це буде десь 30 мільйонів тонн. Багато це чи мало? Ми до війни з’їдали хліб, тістечка, макарони те, що йшло на споживання населення, – десь вісім мільйонів, ну і ще близько вісім-дев'ять мільйонів йшло на велику рогату худобу, на комбікорм – це було десь 15–18 мільйонів. Навіть якщо ми 30 мільйонів тонн отримаємо, то цього вистачить з головою і ще залишиться", – розповів експерт.

При цьому додав, що на сьогодні українські аграрії засіяли близько 700 тисяч гектарів.

Ситуація у тваринництві

Курка – це найдешевший і найпопулярніший продукт м’ясної групи, який є в Україні. Непран зазначив, що, незважаючи на руйнування низки ключових тваринницьких комплексів, дефіциту курятини в країні не буде.

"Гарантовано, що у нас з вами буде – то це буде курятина, в принципі великого росту цін на неї не передбачається, тобто курка в борщі у нас буде", – уточнив експерт.

До речі, ми писали, чи є Україні передумови для зростання цін на гречку.

Читайте також:
Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення Росію не виключають з ОБСЄ: В організації дали пояснення
Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм Глядачів можуть допустити на трибуни спортивних змагань: В Україні розробляють механізм
Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією Кабмін схвалив два документи для функціонування Міжнародного реєстру збитків, завданих Росією
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу