USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 0 3 5 0 (+410)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.23
EUR
НБУ
39.35
Готівка
40.30

В Україні немає передумов для зростання цін на гречку, – нардеп

Тим більше збільшення пропозиції овочів наприкінці літа та восени потенційно вплине на зниження ціни борщового набору
гречка
Джерело: відкриті джерела

В Україні немає передумов для зростання цін на гречку, а збільшення пропозиції овочів наприкінці літа та восени потенційно вплине на зниження ціни борщового набору. Про це заявив народний депутат від фракції "Слуга народу", голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, повідомляє пресслужба партії. 

"Фермери з Одещини, центральних та західних регіонів, де раніше овочі не висаджували, вже готуються почати цей процес. Адже минулого року ми зіткнулись з дефіцитом моркви та цибулі, третина якої потрапляла на ринки з Херсонщини. Після збору нового врожаю наприкінці літа та восени ми очікуємо збільшення пропозиції овочів. Тоді й ціни можуть піти на спад", – спрогнозував Гайду.

При цьому додав, що минулого року українські фермери збільшили посіви гречки, зібрали врожай більший, ніж потрібно для внутрішніх потреб, та сформували резерви. Тож зростання цін на гречку не очікують.

Новини за темою: Ціни на цибулю рекордно ростуть не тільки в Україні, але й в усьому світі, – експерт

"Підстав для зростання ціни на гречку цього року немає. Ми очікуємо, що аграрії у 2023-му збільшать вирощування та виробництво цієї культури. Тож потреби в імпорті не буде. Скоріше за все, ціни на гречку збережуться на тому ж рівні, що й зараз", – підсумував голова профільного комітету.

Ціни на продукти в Україні

Середні ціни на продукти харчування в лютому 2023 року, порівняно з лютим минулого року, зросли на 31,5%. Це вище за загальну інфляцію, яка склала 24,9%.

Серед продуктів найбільше подорожчали яйця – на 80,3%, фрукти – на 74,9%, риба та рибопродукти – на 44,1%, овочі – на 36,2%, цукор – на 32,5%, хліб та хлібопродукти 26,0%, макаронні вироби – на 25,8%.

Читайте також:
Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко Очікуємо, що тарифи на електроенергію для населення до кінця року не підвищаться, – Галущенко
НКРЕКП планує відмінити граничні ціни на електроенергію для бізнесу НКРЕКП планує відмінити граничні ціни на електроенергію для бізнесу
Що буде з цінами на овочі влітку: Прогноз Інституту аграрної економіки Що буде з цінами на овочі влітку: Прогноз Інституту аграрної економіки
У Туреччині не дійшли згоди щодо Чорноморської зернової ініціативи У Туреччині не дійшли згоди щодо Чорноморської зернової ініціативи