
В Україні немає передумов для зростання цін на гречку, а збільшення пропозиції овочів наприкінці літа та восени потенційно вплине на зниження ціни борщового набору. Про це заявив народний депутат від фракції "Слуга народу", голова комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, повідомляє пресслужба партії.
"Фермери з Одещини, центральних та західних регіонів, де раніше овочі не висаджували, вже готуються почати цей процес. Адже минулого року ми зіткнулись з дефіцитом моркви та цибулі, третина якої потрапляла на ринки з Херсонщини. Після збору нового врожаю наприкінці літа та восени ми очікуємо збільшення пропозиції овочів. Тоді й ціни можуть піти на спад", – спрогнозував Гайду.
При цьому додав, що минулого року українські фермери збільшили посіви гречки, зібрали врожай більший, ніж потрібно для внутрішніх потреб, та сформували резерви. Тож зростання цін на гречку не очікують.
"Підстав для зростання ціни на гречку цього року немає. Ми очікуємо, що аграрії у 2023-му збільшать вирощування та виробництво цієї культури. Тож потреби в імпорті не буде. Скоріше за все, ціни на гречку збережуться на тому ж рівні, що й зараз", – підсумував голова профільного комітету.
Ціни на продукти в Україні
Середні ціни на продукти харчування в лютому 2023 року, порівняно з лютим минулого року, зросли на 31,5%. Це вище за загальну інфляцію, яка склала 24,9%.
Серед продуктів найбільше подорожчали яйця – на 80,3%, фрукти – на 74,9%, риба та рибопродукти – на 44,1%, овочі – на 36,2%, цукор – на 32,5%, хліб та хлібопродукти 26,0%, макаронні вироби – на 25,8%.
Олія подорожчала на 24,0%, м'ясо та м'ясопродукти – на 23,2% сир та м'який сир – на 23,0%, хліб – на 19,3%, молоко на 17,4%, соняшникова олія – на 14,1%.