USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Британський НПЗ досі продовжує роботу з російським "Лукойлом"

Компанія Essar Oil надала кредитну лінію Litasco нафтоторговельному підрозділу російського "Лукойлу"
Лукойл
Один з найбільших британських НПЗ продовжує роботу з російським "Лукойлом"
Джерело: відкриті джерела

Один із найбільших нафтопереробних заводів Британії досі продовжує роботу з підрозділом російської нафтової компанії "Лукойл". Про це пише The Guardian.

Британська компанія Essar Oil після вторгнення Росії в Україну у 2022 році припинила весь імпорт російського пального. Утім, як свідчить нещодавно подана звітність, компанія надала кредитну лінію Litasco, нафтоторговельному підрозділу російського "Лукойлу". Сама ж Litasco не підпадає під санкції. Таким чином угода, яка фактично є кредитною лінією, дозволяє Essar купувати пальне і платити пізніше.

За даними видання, Litasco повністю належить "Лукойлу", засновник і акціонер якого Вагіт Алекперов потрапив під санкції Великої Британії ще у квітні 2022 року. "Лукойл" перебуває під обмеженнями у США, але не у Великій Британії та ЄС, тоді як Litasco не перебуває під санкціями в жодній з країн.

Новини за темою: Зеленський ввів нові санкції. У списку – 51 людина та 134 компанії

У Essar Oil заявили, що компанія припинила імпорт російського пального за багато місяців до встановленого урядом терміну і збільшила власне виробництво, а також не імпортує жодного пального російського походження, адже працює "відповідно до санкційного законодавства".

Нагадаємо, на кінець березня 2022 року Алекперов володів і розпоряджався голосами щодо 3,12% акцій "Лукойлу". Він також володів бенефіціарним економічним інтересом ще відносно 5,43% акцій.

Восени минулого року Болгарія забрала у російського "Лукойла" нафтовий термінал "Росенец", який раніше орендувала компанія. Тепер оперативний контроль за терміналом належить державі.

Читайте також:
Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік
Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан Переведення всіх енергоблоків ЗАЕС у стан "холодного зупину": Експерт пояснив, як це вплинуло на ситуацію на станції
Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов Росія почне наступ наприкінці травня – на початку червня, але ми добре підготуємося, – Буданов
Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями Подальші бойові дії в Україні можуть розвиватись за двома сценаріями