USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Болгарія забрала у "Лукойла" під свій контроль нафтовий термінал "Росенец"

Країна не буде виплачувати російській компанії компенсації
Болгарія
Джерело: відкриті джерела

Болгарія забрала у російського "Лукойла" нафтовий термінал "Росенец", який раніше орендувала компанія. Тепер оперативний контроль за терміналом належить державі, заявив міністр транспорту і комунікацій Болгарії Георгі Гвоздейков, повідомляє bTV.

Він зазначив, що Болгарія має всі можливості керувати терміналом. Тому будь-які надзвичайні ситуації не будуть допускатися. 

При цьому міністр уточнив, що країна не буде виплачувати жодних компенсацій "Лукойлу" через припинення концесії.

"Угоду про концесію припинено через форс-мажорні обставини, пов'язані з обмеженнями, раніше накладеними на РФ. Тому "Лукойл" може наполягати на своїх правах де завгодно, але не в Болгарії", – наголосив Гвоздейков.

Довідково

Нафтовий термінал "Росенець" розташований на південному березі Бургаської затоки. Головною його задачею є приймання, зберігання і транспортування нафтохімічної сировини та товарних продуктів.

"Лукойл" орендував цей термінал у 2011 році. Тоді між Болгарією та російською компанією була підписана концесія щодо частини "Росенеця". Минулого року болгарський уряд продовжив концесію на 24 роки.

Нагадаємо, ми писали, що рада міністрів Болгарії 16 серпня ухвалила рішення підтримати декларацію країн "Великої сімки" (G7) щодо надання довгострокових гарантій безпеки для України

Також ми повідомляли, що Болгарія таємно поставляла Україні в перші місяці війни зброю і паливо. Воно вироблялося на "дочці" російського "Лукойлу".

Читайте також:
Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7 Росія має сплатити Україні 486 млрд доларів за завдані збитки: Заява G7
Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів Мета – завадити Саміту миру: МЗС відреагувало на заяву Путіна щодо переговорів
РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років РФ вербувала підлітків, щоб ті палили авто військових в Україні: Наймолодшому – 13 років
Росія готує провокації у Молдові Росія готує провокації у Молдові