USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Україна в серпні отримає боєприпаси для Gepard, – Шольц

Німеччина вже поставила Україні 34 зенітні установки Gepard
Гепард
Gepard
Джерело: DW

Україна може з серпня розраховувати на отримання боєприпасів для самохідних артилерійських установок (САУ) Gepard з Німеччини. Про це сказав під час діалогу з громадянами у Бендорфі поблизу Кобленца канцлер Німеччини Олаф Шольц.

При цьому зазначив, що нині налаштовують виробництво, однак це займе певний час.

"Зброю, яку постачає Німеччина, Україна не може використовувати для обстрілів російської території. Цих правил дотримуються й інші західні держави, які надають Україні зброю для протидії нападу РФ", – пояснив канцлер.

І додав, що потрібно робити все, аби запобігти війні між Росією та НАТО.

Новини за темою: Скільки і яку зброю передали Україні з початку повномасштабної війни з РФ. Підрахунок Bloomberg

За даними списку переданого Україні озброєння, Німеччина поставила Україні 34 установки Gepard з 6 тисячами боєприпасів і планує до передачі ще 3 установки з 300 тисячами боєприпасів.

До речі, Німеччина в грудні минулого року надала новий пакет допомоги для Збройних сил України. До нього увійшли 7 зенітних установок Gepard.

Для чого потрібні зенітні установки Gepard

Gepard став ефективною зброєю проти іранських безпілотників Shahed-136. Також його використовують для захисту української критичної інфраструктури.

Зенітна самохідна установка Gepard здатна вражати цілі, що літають на висоті до трьох кілометрів, на дистанції до чотирьох кілометрів. Для цього комплекс має у своєму розпорядженні дві скорострільні гармати Oerlicon KDA калібру 35 мм швейцарського виробництва.

Читайте також:
"Якщо старійшини дозволять джихад – ми завоюємо країну". Таліби розпочали збройний конфлікт з Іраном
Іран постачає зброю Росії через Каспійське море, Захід не може цьому завадити, – CNN Іран постачає зброю Росії через Каспійське море, Захід не може цьому завадити, – CNN
Оборонні витрати світу через війну в Україні зросли на два трильйони доларів. Як це вплине на світову економіку Оборонні витрати світу через війну в Україні зросли на два трильйони доларів. Як це вплине на світову економіку
Українські компанії отримали мільярди коштів на зброю, але не виконали поставки і вивели кошти з країни, – ЗМІ Українські компанії отримали мільярди коштів на зброю, але не виконали поставки і вивели кошти з країни, – ЗМІ