USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Бізнес із "недружніх" країн торік отримав у РФ понад 18 млрд доларів прибутку, але не має до нього доступу, – ЗМІ

Дехто намагався продати свої російські дочірні компанії, але будь-яка угода потребує схвалення Москви та передбачає великі знижки
гроші
Джерело: відкриті джерела

Західні компанії, які продовжували працювати в Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, отримали мільярди доларів прибутку, але Кремль заблокував їм доступ до коштів. На бізнес з цих країн припало 18 мільярдів доларів із 20 мільярдів доларів російських прибутків, про які звітували зарубіжні компанії лише за 2022 рік. Про це повідомляє видання Financial Times.

"Згідно з даними KSE (Київська школа економіки, – ред.), американські компанії отримали найбільший загальний прибуток у розмірі 4,9 млрд доларів, за ними йдуть німецькі, австрійські та швейцарські компанії з 2,4 млрд, 1,9 млрд і 1 млрд відповідно", – ідеться у матеріалі.

Зазначається, що багато іноземних компаній намагалися продати свої російські дочірні компанії, але будь-яка угода потребує схвалення Москви та передбачає великі знижки. Останніми днями British American Tobacco і шведський виробник вантажівок Volvo оголосили про угоди про передачу своїх активів у країні місцевим власникам.

Хто знаходиться у списку "недружнього" походження?

Згідно з даними KSE, серед компаній "недружнього" походження, які залишаються активними в Росії, австрійський банк Raiffeisen повідомив про найбільший прибуток в країні у 2022 році у 2 мільярди доларів. Хоча Raiffeisen, найбільший західний кредитор, який працює в Росії, заявив, що "не має доступу" до свого прибутку в країні, він не списав вартість бізнесу.

Американські групи Philip Morris і PepsiCo заробили 775 млн доларів і 718 млн доларів відповідно.

Прибуток шведського виробника вантажівок Scania у Росії у 2022 році склав 621 мільйон доларів.

Хто зміг обійти обмеження?

Зазначається, що деякі компанії знайшли способи оминути обмеження. Згідно з річним фінансовим звітом за 2022 рік, російська дочірня компанія американської продовольчої групи Mars минулого року виплатила 56,1% дивідендів своєї материнської компанії, "компенсуючи їх у рахунок своїх боргів", ідеться у матеріалі.

Російський підрозділ Japan Tobacco International, єдиної великої сигаретної групи, яка не взяла на себе зобов’язання шукати виходу з країни, минулого року виплатила 180 мільйонів доларів своєму єдиному акціонеру JTI Germany, причому 20 відсотків із них було розподілено після вторгнення в Україну, згідно із заявою групи про Росію за 2022 рік.

Навіть деякі компанії з "дружніх" країн важко повертають свої дивіденди. Зокрема, Росія перешкоджає індійським енергетичним компаніям репатріювати близько 400 млн  доларів дивідендів. Москва продовжила блокування виплати дивідендів індійським енергетичним групам у відповідь на те, що велика сума грошей від експорту російської нафти застрягла в Індії, за словами виконавчого директора однієї великої російської компанії, що працює в Індії, ідеться у матеріалі.

Новини за темою: НАЗК внесло до переліку спонсорів війни тютюнових гігантів Philip Morris та JTI

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що тютюновий гігант British American Tobacco продав свій бізнес у РФ і Білорусі. Компанія контролювала трохи менше чверті російського тютюнового ринку.

Компанія зазначила, що продаж було здійснено згідно з місцевим і міжнародним законодавством і після отримання всіх необхідних дозволів.

Читайте також:
Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни Британія відправить своїх військових в Україну, але не зараз: Сунак пояснив слова міністра оборони країни
Британія хоче відправити своїх військових в Україну, але не для бойових дій Британія хоче відправити своїх військових в Україну, але не для бойових дій
Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії Росія готується до довгої війни і, ймовірно, збільшує витрати на армію, - розвідка Британії
Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана Байден на тлі рішення Конгресу: Ми не можемо допустити, щоб допомога Україні була перервана