USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Бізнес із "недружніх" країн торік отримав у РФ понад 18 млрд доларів прибутку, але не має до нього доступу, – ЗМІ

Дехто намагався продати свої російські дочірні компанії, але будь-яка угода потребує схвалення Москви та передбачає великі знижки
гроші
Джерело: відкриті джерела

Західні компанії, які продовжували працювати в Росії після її повномасштабного вторгнення в Україну, отримали мільярди доларів прибутку, але Кремль заблокував їм доступ до коштів. На бізнес з цих країн припало 18 мільярдів доларів із 20 мільярдів доларів російських прибутків, про які звітували зарубіжні компанії лише за 2022 рік. Про це повідомляє видання Financial Times.

"Згідно з даними KSE (Київська школа економіки, – ред.), американські компанії отримали найбільший загальний прибуток у розмірі 4,9 млрд доларів, за ними йдуть німецькі, австрійські та швейцарські компанії з 2,4 млрд, 1,9 млрд і 1 млрд відповідно", – ідеться у матеріалі.

Зазначається, що багато іноземних компаній намагалися продати свої російські дочірні компанії, але будь-яка угода потребує схвалення Москви та передбачає великі знижки. Останніми днями British American Tobacco і шведський виробник вантажівок Volvo оголосили про угоди про передачу своїх активів у країні місцевим власникам.

Хто знаходиться у списку "недружнього" походження?

Згідно з даними KSE, серед компаній "недружнього" походження, які залишаються активними в Росії, австрійський банк Raiffeisen повідомив про найбільший прибуток в країні у 2022 році у 2 мільярди доларів. Хоча Raiffeisen, найбільший західний кредитор, який працює в Росії, заявив, що "не має доступу" до свого прибутку в країні, він не списав вартість бізнесу.

Американські групи Philip Morris і PepsiCo заробили 775 млн доларів і 718 млн доларів відповідно.

Прибуток шведського виробника вантажівок Scania у Росії у 2022 році склав 621 мільйон доларів.

Хто зміг обійти обмеження?

Зазначається, що деякі компанії знайшли способи оминути обмеження. Згідно з річним фінансовим звітом за 2022 рік, російська дочірня компанія американської продовольчої групи Mars минулого року виплатила 56,1% дивідендів своєї материнської компанії, "компенсуючи їх у рахунок своїх боргів", ідеться у матеріалі.

Російський підрозділ Japan Tobacco International, єдиної великої сигаретної групи, яка не взяла на себе зобов’язання шукати виходу з країни, минулого року виплатила 180 мільйонів доларів своєму єдиному акціонеру JTI Germany, причому 20 відсотків із них було розподілено після вторгнення в Україну, згідно із заявою групи про Росію за 2022 рік.

Навіть деякі компанії з "дружніх" країн важко повертають свої дивіденди. Зокрема, Росія перешкоджає індійським енергетичним компаніям репатріювати близько 400 млн  доларів дивідендів. Москва продовжила блокування виплати дивідендів індійським енергетичним групам у відповідь на те, що велика сума грошей від експорту російської нафти застрягла в Індії, за словами виконавчого директора однієї великої російської компанії, що працює в Індії, ідеться у матеріалі.

Новини за темою: НАЗК внесло до переліку спонсорів війни тютюнових гігантів Philip Morris та JTI

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що тютюновий гігант British American Tobacco продав свій бізнес у РФ і Білорусі. Компанія контролювала трохи менше чверті російського тютюнового ринку.

Компанія зазначила, що продаж було здійснено згідно з місцевим і міжнародним законодавством і після отримання всіх необхідних дозволів.

Читайте також:
Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт Нацгвардії хочуть дозволити зупиняти авто та застосовувати електрошокери до громадян: Підтримано за основу законопроєкт
Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години Рада провалила законопроєкт, який мав запровадити штрафи за порушення комендантської години