USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10
Втрати орків: 2 7 6 6 7 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.80
EUR
НБУ
38.87
Готівка
41.10

Харчові гіганти PepsiCo і Mars внесено до списку спонсорів війни від НАЗК

Компанії продовжують працювати в Росії, сплачуючи значні податки до її бюджету, тим самим підтримують економіку країни-агресорки
PepsiCo
Джерело: відкриті джерела

Харчові гіганти PepsiCo і Mars внесено до списку спонсорів війни від Національного агентства із запобігання корупції. Про це інформує пресслужба НАЗК.

"Не дивлячись на заяви про скорочення свого бізнесу, припинення рекламної діяльності та виробництві своєї продукції, вони (компанії PepsiCo і Mars, – ред.) продовжують працювати в Росії, сплачуючи значні податки до її бюджету, тим самим підтримують економіку країни-агресорки", – йдеться в повідомленні.

Як відомо, PepsiCo виробляє прохолодні напої, соки, чіпси, закуски, молочні продукти та інші продукти харчування під основними марками Chester's, Chipsy, Lay's, Mirinda, Pasta Roni, Pepsi, Propel, Sandora, 7up, Simba, Snack a Jacks, Sonric's, Tropicana, "Агуша", "Чудо", "Слов'яночка", "Садочок", "Сандорик", "Машенька" і т. д.

PepsiCo збільшила свої доходи в Росії в перший рік повномасштабного вторгнення. Так, виручка ТОВ "ПЕПСИКО ХОЛДИНГС" за 2022 рік зросла до $2,59 млрд (або 176,5 млрд руб.), зокрема, чистий прибуток зріс на 333% до $525 млн порівняно з 2021 роком. Податки до бюджету Росії було сплачено на понад $115 млн (або 8,29 млрд рублів).

У березні 2022 року компанія заявила про припинення рекламної діяльності та виробництва напоїв у Росії. Однак у серпні 2022 року виробництво напоїв 7Up і Mirinda під брендами Evervess і Frustyle відновилося. У березні 2023 року відновилося виробництво напою Pepsi під брендами Evervess (вищий ціновий сегмент) і "Любимый" (нижчий ціновий сегмент). Крім того, PepsiCo запустила в країні новий бренд лимонаду під назвою "Российский подарок".

Що стосується другої компанії, Mars, то вона також виробляє харчові продукти, зокрема, шоколадні батончики, корми для тварин, жувальні гумки, напої, їжу швидкого приготування, консервовані соуси. Основні торгові марки – Mars, Snickers, Milky Way, Twix, Bounty, M&M, Whiskas, Pedigree, Uncle Ben's. Також корпорації належить серія марок Wrigley.

Попри обіцянки компанії скоротити бізнес у РФ, фабрики продовжують працювати в країні-агресорці зі збільшенням доходів у 2022 році порівняно з 2021-м. Виручка ТОВ "Марс" за 2022 рік зросла до $2,45 млрд (або 176,5 млрд руб.), чистий прибуток зріс на 59% до $377 млн (або 27,2 млрд руб.), податків сплачено до бюджету РФ більш ніж $93 млн (або 6,76 млрд рублів).

Нагадаємо, раніше Національне агентство з питань запобігання корупції внесло до переліку міжнародних спонсорів війни тютюнові компанії Philip Morris International та Japan Tobacco International.

Читайте також:
В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD В Україні планують розпочати виробництво бойових машин піхоти ASCOD
Для жінок-медиків, які з жовтня стануть на військовий облік, не буде жодних змін в умовах виїзду за кордон, – МОЗ Для жінок-медиків, які з жовтня стануть на військовий облік, не буде жодних змін в умовах виїзду за кордон, – МОЗ
У ДПСУ пояснили, що чекатиме чоловіків-ухилянтів при поверненні додому У ДПСУ пояснили, що чекатиме чоловіків-ухилянтів при поверненні додому
Росія хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини, – ЗМІ Росія хоче знову приєднатися до Ради ООН з прав людини, – ЗМІ