USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Бюджет втрачає кошти: Тіньовий сегмент на ринку тютюну склав майже 7 млрд сигарет минулого року

У 2022-му частка нелегального ринку сигарет зросла до рекордного рівня – 20% від загальних обсягів
Цигарки
Джерело: відкриті джерела

Українці спожили майже 7 млрд сигарет з чорного ринку у 2022 році, бюджет втратив 19,1 млрд гривень надходжень через несплачені акцизи. Про це повідомляє Forbes.

"Згідно з підрахунками Інституту соціально-економічної трансформації (ІСЕТ), при споживанні у 34,6 млрд сигарет за 2022 рік в Україні офіційно виробили та імпортували 27,5 млрд сигарет. Тіньовий сегмент склав 6,97 млрд сигарет", – пише видання.

Частка нелегального ринку минулого року зросла до рекордного рівня – 20% від загальних обсягів. 

Новини за темою: В Україні хочуть заборонити цигарки з капсулою, IQOS та Glo: Що відомо

Як визначила дослідницька група Kantar, найбільше на чорному ринку сигарет, маркованих для продажу у магазинах безмитної торгівлі Duty Free або призначених для експорту – 11,7% з усього ринку і понад половина контрафакту. Підроблена продукція склала 6,6% ринку та контрабанда – 1,6%.

У 2021 році обсяг тютюнового ринку становив 37 млрд гривень. Найбільшими учасниками його легального сегмента були – Philip Morris з часткою понад 28% та "Бритіш Американ Тобакко Україна" (ВАТ) – 24%. В українського виробника – Винниківської тютюнової фабрики – частка становила 8%.

Новини за темою: В Україні можуть заборонити купувати сигарети та алкоголь за готівку

Бюджет недоотримує кошти від підакцизних товарів

Втрати надходжень до бюджету від трьох підакцизних товарів – спирту, пального та тютюну – оцінюються щонайменше в 1 млрд доларів. 

"Попри істотне збільшення відрахувань акцизного податку (план 2023 року перевиконується щомісяця), ситуація є, мʼяко кажучи, складною: організовані злочинні групи продовжують роботу, незважаючи на війну. На ринку вочевидь побільшало нелегального спирту, деякі виробники контролюються росіянами", – розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в Telegram.

Читайте також:
БЕБ викрило підпільне виробництво тютюну для кальяну: Вилучено продукцію на загальну суму 17,4 млн гривень БЕБ викрило підпільне виробництво тютюну для кальяну: Вилучено продукцію на загальну суму 17,4 млн гривень
В Україні хочуть заборонити цигарки з капсулою, IQOS та Glo: Що відомо В Україні хочуть заборонити цигарки з капсулою, IQOS та Glo: Що відомо
СБУ та БЕБ викрили масштабне виробництво контрафактних цигарок СБУ та БЕБ викрили масштабне виробництво контрафактних цигарок
В Україні можуть заборонити купувати сигарети та алкоголь за готівку В Україні можуть заборонити купувати сигарети та алкоголь за готівку