USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Бюджет недоотримав 1 млрд доларів від трьох підакцизних товарів, – Гетманцев

За словами нардепа, попри істотне збільшення відрахувань акцизного податку, ситуація в країні є складною
долари
Джерело: відкриті джерела

Втрати надходжень до бюджету від трьох підакцизних товарів – спирту, пального та тютюну – оцінюються щонайменше в 1 млрд доларів. Про це розповів голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в Telegram.

"Попри істотне збільшення відрахувань акцизного податку (план 2023 року перевиконується щомісяця), ситуація є, мʼяко кажучи, складною: організовані злочинні групи продовжують роботу, незважаючи на війну. На ринку вочевидь побільшало нелегального спирту, деякі виробники контролюються росіянами", – сказав Гетманцев.

Надходження в бюджет за січень – березень

За січень – березень Державний бюджет було зведено з дефіцитом у 220,3 млрд гривень, або близько 6 млрд доларів.

"За перші три місяці 2023 року Державний бюджет виконано з дефіцитом у сумі 220,3 млрд гривень, у тому числі загальний фонд – у сумі 244,7 млрд гривень проти запланованого розписом загального фонду на січень – березень 2023 року дефіциту у сумі 467,9 млрд гривень", – інформує Міністерство фінансів.

Новини за темою: США надають Україні додаткову гуманітарну допомогу на понад 200 млн доларів

За березень 2023 року до загального фонду Державного бюджету надійшло 152,2 млрд гривень. Найбільше з цієї суми становлять сплачений ввізний податок на додану вартість (ПДВ) – 29,3 млрд гривень та податок на прибуток – 26,2 млрд гривень. 

Ще понад 14 млрд гривень бюджет отримав від сплати ПДВ з вироблених в Україні товарів (з урахуванням відшкодування), понад 13 млрд гривень – податку на доходи фізичних осіб та військового збору, 9,8 млрд гривень акцизного податку та 7,7 млрд гривень рентної плати за користування надрами. Надходження єдиного соцвнеску до Пенсійного фонду та фондів соцстрахування у березні становили 36,2 млрд гривень.

Читайте також:
Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій Рада створила ТСК з питань облаштування фортифікацій
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України
В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ В ЄС прагнуть розпочати переговори про вступ України до Союзу у червні, – ЗМІ