USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Стане спекотніше: Вчені пророкують температурний рекорд у світі у 2023–2024 роках

Спека настане через повернення такого погодного явища, як Ель-Ніньо
спека
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Вже цього року або в 2024 людство стане свідком нового температурного рекорду у світі. Абсолютний максимум буде подолано завдяки кліматичним змінам та поверненню такого погодного явища, як Ель-Ніньо. Про це повідомляють кліматологи, пише Reuters.

Кліматологи пояснюють, що упродовж останніх трьох років дещо "остудити" погоду допомагав природний феномен під назвою Ла-Нінья. Це явище, що час від часу виникає в південній частині Тихого океану. Тоді східний вітер жене теплу воду від берегів Перу та Чилі у бік Індонезії та Австралії, внаслідок чого з глибин наверх підіймається холодна вода з морських глибин і настає похолодання.

Наприкінці цього року на зміну йому прийде його тепліший аналог – модель Ель-Ніньо.

"Ель-Ніньо зазвичай асоціюється із рекордними температурами на глобальному рівні. Чи станеться це у 2023-му, чи 2024 році, поки невідомо", – сказав Карло Буонтемпо, директор Служби кліматичних змін Copernicus.

Експерти вважають, що викликане Ель-Ніньо підвищення температур посилить наслідки змін клімату, включно з аномальною спекою, посухами та лісовими пожежами.

"Якщо Ель-Ніньо дійсно розвинеться, є велика ймовірність, що 2023-й буде ще спекотнішим, враховуючи, що світ продовжує нагріватися, оскільки люди продовжують спалювати викопне паливо", – сказала Фрідерика Отто, старший викладач Інституту Грентема Імперського коледжу Лондона та експертка з екстремальних погодних явищ.

90-річний рекорд добової кількості опадів у квітні

За добу, 5 квітня, у Києві випала найбільша кількість опадів майже за сотню років – 20,6 мм. Останній такий рекорд зафіксували 90 років тому, розповіли у Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського.

"5 квітня у столиці було зафіксовано рекордну кількість опадів – 20,6 мм, що на 3,4 мм більше, ніж попередній рекорд 1933 року, коли випало 17,2 мм опадів", – ідеться у повідомленні.

В Україні – аномальний зимовий паводок, якого не спостерігали десятиріччями

Цього року в Україні був аномальний зимовий паводок, якого не спостерігали десятиріччями. Про це розповів генеральний директор ПрАТ "Укргідроенерго" Ігор Сирота в ефірі телемарафону.

"У нас аномальний паводок, зимовий паводок, якого ми не спостерігаємо десятиріччями. Такого не було, щоб на початку лютого був паводок. Ми очікували на весняний, але думали, що він буде пізніше", – сказав він.

Читайте також:
Квітень-2023 увійшов до десятки найвологіших в історії Квітень-2023 увійшов до десятки найвологіших в історії
До кінця зими в Україні очікуються коливання температури До кінця зими в Україні очікуються коливання температури
Бабак Тимко віщує весну в середині березня Бабак Тимко віщує весну в середині березня
"Весна серед зими": Синоптики розповіли, чого очікувати від першого місяця року