USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Бельгія запропонувала країнам G7 план вилучення заморожених активів РФ на користь України, – ЗМІ

Уряд Бельгії ініціював випуск боргових зобов'язань, які залучатимуть кошти для відновлення України
Бельгія
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Уряд Бельгії ознайомив представників західних країн та Групи семи (G7) з пропозицією, яка могла б дозволити вилучити заморожені в Європі російські активи на користь України. Про це пише Financial Times.

За даними видання, Бельгія ініціювала випуск боргових зобов'язань, які залучатимуть кошти для відновлення України. При цьому російські активи будуть використані для забезпечення погашення боргу.

Як пише FT, коаліція країн-союзників України вимагатиме від Росії погашення боргу за випущеними зобов'язаннями, а в разі відмови почне вилучати заморожені активи. Це допоможе обійти деякі юридичні перешкоди для конфіскації російських коштів.

"Це, серед іншого, дозволить відкласти питання про те, що буде відбуватися з суверенними російськими активами, хоча вони будуть використані як застава", – сказало джерело видання, знайоме із перебігом переговорів на цю тему.

У виданні нагадали, що минулого місяця прем'єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо згадував про можливість використання російських активів як застави для фінансування для України.

За словами одного зі співрозмовників Financial Times, який брав участь у переговорах між США та Євросоюзом щодо вилучення активів, пропозиція Бельгії стала "спробою знайти компроміс між різними точками зору як всередині ЄС, так і в G7".

Новини за темою: Посли ЄС підтримали використання прибутку від активів РФ для допомоги Україні

Раніше ми повідомляли, що Європейський Союз виявив 260 мільярдів євро російських активів, прибутки з яких можуть піти Україні. Зазначалося, що мільярдів євро заморожені у Бельгії та Люксембурзі.

Читайте також:
Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше Середня зарплата в Україні зросла на 16,7%: У Держстаті розповіли, кому платять більше
Telegram вживатиме заходів щодо Telegram вживатиме заходів щодо "проблемних каналів", на які вказала українська влада
Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт Атака України на Mail.ru: Росія пересилає через пошту військову документацію, – експерт
Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї Україна уклала вже п'ять міжнародних договорів про виробництво зброї