USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10
Втрати орків: 4 5 8 5 8 0 (+750)
USD
НБУ
39.60
Готівка
40.15
EUR
НБУ
42.28
Готівка
43.10

ЄС виявив 260 мільярдів євро російських активів: Прибутки з них можуть піти Україні

Зокрема, 210 мільярдів євро заморожені у Бельгії та Люксембурзі
гроші Росія санкції
Джерело: відкриті джерела

Українська делегація від Міністерства юстиції України провела низку зустрічей з топкерівниками директоратів Єврокомісії й урядом Бельгії. З 1 січня Брюссель головує в Європейському Союзі, тож всі питання щодо заморожених активів РФ вирішуються там. Наразі відомо про 260 мільярдів євро, які знаходяться в юрисдикціях країн ЄС, повідомила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

За її словами, Євросоюз провів чималу роботу з розшуку та фіксації активів, що знаходяться в юрисдикціях країн Європейського Союзу. Вже достеменно відомо, що йдеться про 260 мільярдів євро, з яких 210 мільярдів євро заморожені у Бельгії та Люксембурзі.

"В основному суверенні активи існують в формі бондів, облігацій та інших інструментів. По мірі того, як ці інструменти досягають строку погашення – вони конвертуються в кеш. Майже всі активи зберігаються на рахунках великих депозитарних установ на зразок Euroclear або на рахунках центральних або резервних банків", – розповіла Мудра.

Вона зазначила, що після того як ЄС знайшов та ідентифікував активи, він акумулюватиме їх на одному рахунку в Euroclear. 

"Так, цей процес буде вимагати погодження від всіх 27 країн, але Єврокомісія працює з надшвидкістю, пообіцяли зробити швидко", – зазначила заступниця міністра юстиції.

Наступним кроком має стати досягнення поки що відсутньої єдності в спрямуванні надприбутків від російських активів в Україну. 

"Але і в цьому питанні нас запевнили – "так, ми працюємо, чекайте", – уточнила вона.

Мудра додала, що також обговорили питання конфіскації тіла заморожених активів Росії, проте в Євросоюзі поки неохоче про це говорять, але "над цим питанням активно працюють в G7, і є певні зсуви щодо прийняття законодавства у США".

"Питання надприбутків дуже важливе й знаходиться весь час на порядку денному ЄС, його можна вирішити й Євросоюз знає, як – справа часу", – підсумувала заступниця міністра юстиції.

При цьому наголосила, що під час зустрічей також обговорили питання санкцій.

"Чекаємо на 13-й пакет та варіанти унеможливлення обходу санкцій; і пакет допомоги в 50 мільярдів євро (допомога протягом 2024–2027 років), чекаємо на доленосне рішення 1 лютого. А щодо коштів надприбутків, то вони йдуть on top додатково до Ukraine Facility", – зазначила Мудра. 

Раніше посли Євросоюзу досягли згоди щодо використання прибутку від заморожених російських активів для допомоги Україні. Це рішення дозволяє перевести доходи від російських активів на окремий рахунок.

Читайте також:
Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW Через дефіцит ППО у ЗСУ росіяни можуть швидко просуватися на фронті, - ISW
Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США Серйозний розкол, який гальмує голосування і викликає кадрові проблеми. Богдан Яременко про кризу Республіканської партії в США
ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії ЄС має намір розширити покарання за обхід санкцій проти Росії
Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ Нардепи пропонують маркувати спеціальними написами цінники та упаковку товару компаній, які досі працюють в РФ