Батьки трьох або більше дітей мають право на відстрочку від військової служби. Однак новий закон про мобілізацію позбавить цього права батьків, які мають борги з несплати аліментів. Про це пише LB.ua.
Зазначається, що такого права позбудуться боржники, які протягом трьох місяців не платили аліменти хоча б за одну дитину. Для пошуку таких осіб Територіальним центрам комплектування нададуть доступ до бази даних про заборгованість.
За інформацією порталу, у Міністерстві юстиції оцінюють цей потенційний мобілізаційний ресурс щонайменше у 20 тисяч осіб. Але там наголошують, що мобілізація не покарання, а можливість, щоб службою в армії з досить високими зарплатами погасити свої борги і забезпечити своїх дітей.
"Треба зазначити, що мобілізація для такої категорії в жодному разі не має бути покаранням. Бо військова служба – це обов'язок, як і батьківська відповідальність. Плюс дійсно є категорія таких батьків, які хотіли б платити аліменти, але не мають роботи. Враховуючи досить високі зарплати у ЗСУ, це буде якраз механізм досить швидко погасити борги. Головне – діти отримають фінансове забезпечення", – сказав заступник міністра юстиції Андрій Гайченко.
Нардепка від фракції "Євросолідарність" і членкиня Оборонного комітету ВР повідомила, що цю норму ініціював уряд, а парламент ухвалив її з правками, де згадали аліменти.
При цьому, якщо говорити про приблизну кількість боржників, то ні Генеральний штаб, ні Міністерство оборони такої статистики не надавали.
У Мін'юсті, говорячи про 20 тисяч потенційних мобілізованих, зазначили, що кількість боржників може змінюватися щомісяця. У середньому по країні чисельність не менше ніж пів мільйона неплатників аліментів, із них 16 200 осіб (3%) – жінки.
Також там додали, що відомство вже обмінюється інформацією з Державною міграційною службою України, виконавці отримують дані з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання фізичної особи-боржника. Тобто адреси таких аліментних "ухилянтів" відомі.
Закон про мобілізацію
Як відомо, президент України Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який Верховна Рада ухвалила 11 квітня, виключив звідти один з найголовніших пунктів – демобілізацію бійців через 36 місяців служби.
Вже 17 квітня новий закон був опублікований в парламентській газеті "Голос України". Згідно з нормами, документ набирає чинності за місяць з дня, наступного за днем його опублікування. Тож, закон почне діяти з 18 травня.
На які зміни в мобілізації чекати українцям, читайте тут.