USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Один мобілізований обходиться державі в 1,3 млн гривень на рік

Нова хвиля мобілізації коштуватиме Україні великих грошей
Мобілізація

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Один мобілізований в рік обходиться державному бюджету України в 1 млн 300 тисяч гривень. Про це розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передає "Громадське радіо".

"У цих грошах до 40% сидить оплата праці, далі – виплати військовослужбовцям. Це лише середня цифра, тому що треба розуміти, що для тих, хто на передку, ця цифра зростає. Далі йде харчування, мінімальний обсяг обладнання, озброєнь, боєприпасів. І ще раз говорю: це мінімальна цифра", – каже він.

Пендзин зазначив, що нова хвиля мобілізації коштуватиме Україні великих грошей. За його словами, фактична кількість мобілізованих на сьогоднішній момент – це 1 млн 100 тисяч гривень.

"Причому, навіть якщо з тих чи інших причин людина або помирає, або отримує інвалідність, все одно держава лишається зобов’язаною людині. Тобто навіть з 1 мільйона 300 тисяч на людину, якщо рахувати на всіх мобілізованих – це 1 трильйон 700 млрд гривень на рік. І це весь обсяг доходів державного бюджету на 2024 рік. Весь обсяг. Це ще не рахуючи обовʼязкові виплати по 15 мільйнів. Тобто буде ще більше... Виходячи з цих цифр, які я назвав, навіть мобілізація додаткових 100 тисяч людей – це 130 мільярдів гривень плюс", – пояснює експерт.

Передісторія

Раніше повідомлялося, що Україні потрібно мобілізувати 500 тисяч осіб. Зокрема, щоб замінити 330 тисяч виснажених військовослужбовців, які наразі перебувають на полі бою.

Зокрема, для цього 11 квітня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт про мобілізацію. Документ у редакції комітету підтримали 283 депутати. Він має набути чинності через місяць після публікації. 

Щобільше, заговорили навіть про мобілізацію жінок. Радниця з гендерних питань командувача Сухопутних військ Оксана Григор'єва заявила, що Україна має ухвалити політику призову жінок на військову службу за ізраїльським зразком, крім того, країна повинна готуватися до того, що в найближчі роки доведеться мобілізувати і жінок. 

Читайте також:
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК
Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт Справи щодо колаборантів та мобілізації хочуть зробити секретними: Рада підтримала скандальний законопроєкт