USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Банки фіксують зниження ставок за депозитами бізнесу, – НБУ

Зниження ставок за депозитами бізнесу триватиме і в першому кварталі поточного року
НБУ

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

У першому кварталі 2024 року банки очікують на зниження ставок для бізнесу і домогосподарств за сталих обсягів коштів клієнтів. Про це свідчать результати щоквартального опитування банків про умови фондування, повідомляє пресслужба НБУ.

Зазначається, що обсяги зобов’язань банків упродовж четвертого кварталу загалом зросли переважно завдяки залученню коштів від домогосподарств і корпорацій. Водночас вперше за два з половиною роки в окремих великих банках дещо збільшилися обсяги оптового фондування (облігації, кредити міжнародних фінансових організацій чи материнських банків, довгострокове рефінансування тощо).

"Активнішому залученню коштів домогосподарств банками сприяли передусім регуляторні вимоги. Залучення від бізнесу переважно зростали завдяки пропозиції самих клієнтів. Водночас суттєво зменшився вплив рівня відсоткових ставок, який упродовж 2023 року був визначальним чинником зростання депозитів клієнтів", – уточнюють у Нацбанку.

За результатами поточного опитування, оптове фондування планували залучати переважно великі банки і очікували це зробити вже у першому кварталі.

"Про зниження вартості коштів бізнесу за квартал повідомили майже дві третини респондентів, водночас ціна депозитів населення та оптових залучень суттєво не змінилася", – йдеться у повідомленні.

У фінустанові говорять, що на подальше здешевлення коштів корпорацій у першому кварталі очікують 69% респондентів, коштів населення – 50%. Ціна оптового фондування, за прогнозами банків, не зміниться.

"Частка фондування у валюті упродовж 2023 року знижувалася. Більше половини опитаних очікують на продовження цього тренду в I кварталі", – додають у НБУ.

Зазначається, що строковість фондування в четвертому кварталі дещо знизилася, проте в наступні 12 місяців банки не очікують змін.

У Нацбанку кажуть, що уперше за два з половиною роки майже половина респондентів повідомили про зниження вартості капіталу. Банки очікують на подальше зменшення вартості капіталу.

Раніше ми повідомляли, що Національний банк України ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 15% річних з 26 січня 2024 року. Таким чином, НБУ призупинив цикл зниження облікової ставки, розпочатий у липні минулого року.

Читайте також:
Нацбанк знижує облікову ставку до 13% Нацбанк знижує облікову ставку до 13%
Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим Рік після підриву Каховської ГЕС: Питання відбудови станції і вклад у неї мільярдних інвестицій лишається відкритим
В Україні брак робочих кадрів через мобілізацію та міграцію, – Мінекономіки В Україні брак робочих кадрів через мобілізацію та міграцію, – Мінекономіки
В ОПЕК+ погодилися продовжити скорочення нафти до 2025 року В ОПЕК+ погодилися продовжити скорочення нафти до 2025 року