
Ілюстративне фото
Автозаправні станції мережі "Авантаж 7" у Київській області зупинили роботу. У пресслужбі АЗС натякають на конфлікти з податковою.
"Нас не зупинила війна, нас зупиняють податківці. 2 листопада неочікувано заступник начальника ГУ ДПС у Київській області Руслан Рачинський скасував 20 ліцензій через формальну причину – неподання зміни юридичної адреси. Нічого нового. Прогнозуємо ціну на газ в Київській області – 32 гривні/літр. Чекайте", – йдеться у повідомленні.
Напередодні "Авантаж 7" підвищив роздрібні ціни на всі види пального відразу на 5 грн/л лише у Києві й Київській області. Ціна на бензин А-95 зросла до 54,95 грн/л, на дизпальне – до 56,55 грн/л. Автогаз здорожчав до 31,95 грн/л, що на сьогодні є найбільшою ціною серед українських АЗС.
Раніше
На початку жовтня Державна податкова служба анулювала ліцензії на роздрібну торгівлю для 53-х автозаправних станцій мережі "Авантаж", що призвело до закриття АЗС. Про це повідомили в пресслужбі "Авантажу".
"53 АЗС зачинені дякуючи працівникам ДПС України, які в незаконний спосіб скасували ліцензію на роздрібну торгівлю", – зазначалося у повідомленні.
У компанії тоді також вважали, що нібито мережу "карають за низьку ціну".
Водночас цю ситуацію коментував голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
"Одна з невеликих, але сумно відомих мереж АЗС обурилася діями Державної податкової служби, спрямованими на забезпечення повноти сплати податків мережею у війну у воюючій країні", – пояснював чиновник.
Ринок пального в Україні
До повномасштабної війни Україна імпортувала понад 70% споживаного пального. У 2021 році з Росії надходило 30% автогазу та 25% дизпального. Також значним постачальником пального була Білорусь. З початку вторгнення уряд заборонив прямий імпорт із країни-агресорки та її посібника.
Навесні 2022-го була паливна криза з кілометровими чергами до автозаправок. Щоб подолати її, уряд скасував цінове регулювання, а парламент тимчасово скасував акциз і знизив ПДВ з 20% до 7%.
Втім, з 1 липня цього року податки на пальне повернулися на довоєнний рівень. Акциз на бензин зріс більш ніж удвічі – до 213 євро за 1 тис. л; акциз на дизпальне – на 40%, до 139,5 євро. Акциз на автогаз залишився на рівні 52 євро. ПДВ зросте з 7% до 20%.
Повернення податків є вимогою МВФ.