USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Понад 50 АЗС мережі "Авантаж" лишили ліцензій: У чому причина

У компанії вважають, що нібито мережу "карають за низьку ціну"
Бензин АЗС _2

Ілюстративне фото

Джерело: Уніан

Державна податкова служба анулювала ліцензії на роздрібну торгівлю для 53-х автозаправних станцій мережі "Авантаж", що призвело до закриття АЗС. Про це повідомили в пресслужбі "Авантажу".

"53 АЗС зачинені дякуючи працівникам ДПС України, які в незаконний спосіб скасували ліцензію на роздрібну торгівлю", – йдеться у повідомленні.

У компанії вважають, що нібито мережу "карають за низьку ціну".

Водночас цю ситуацію прокоментував голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Одна з невеликих, але сумно відомих мереж АЗС обурилася діями Державної податкової служби, спрямованими на забезпечення повноти сплати податків мережею у війну у воюючій країні", – пояснив чиновник.

Новини за темою: Від 1 до 5 гривень: АЗС відреагували на повернення оподаткування реалізації пального

І додав, що як причину такої "зухвалої" вимоги мережа, недовго думаючи, вигадала те, що їй не дають продавати дешеве паливо.

"Не знаю з приводу дешевизни палива, не заправляюсь у цій мережі, але всім, включаючи менеджмент АЗС, пропоную замість тисячі слів вгадати цього "паливного даскаунтера" на графіку експертів ринку", – зауважив Гетманцев.

Раніше

Згідно з дослідженням рівня сплати операційних податків у квітні – червні 2023 року мережами АЗС, "Авантаж" став "лідером з кінця" з показником податкового навантаження на один літр проданого пального мінус 40 копійок. Мінімальні показники були характерні для мережі й 2022 року.

Натомість лідерами рейтингу з податкового навантаження стали ОККО, SOCAR і U.GO з показниками 2,4 гривні, 2,2 гривні і 1,7 гривні податків з кожного літра пального.

Ці компанії показали суттєве зростання сплати податків – у півтора-два рази до 2021 року. Що цікаво: три з п’яти лідерів – представництва іноземних компаній.

Новини за темою: АРМА і "Укрнафта" підписали договір управління мережею АЗК Glusco

"Тобто іноземці ставляться до бюджету та інтересів України з більшою повагою та відповідальністю, ніж українській бізнес! Це також й фінансова культура – спочатку віддай податки, потім рахуй своє. Ніколи не зустрічав західних рейтингів платників податків, бо сплата податків у повному обсязі там не обговорюється", – заявив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Згідно з податковою інформацією, станом на 1 липня мережа "Авантаж" нараховувала 101 станцію.

Ринок пального в Україні

До повномасштабної війни Україна імпортувала понад 70% споживаного пального. У 2021 році з Росії надходило 30% автогазу та 25% дизпального. Також значним постачальником пального була Білорусь. З початку вторгнення уряд заборонив прямий імпорт із країни-агресорки та її посібника.

Навесні 2022-го була паливна криза з кілометровими чергами до автозаправок. Щоб подолати її, уряд скасував цінове регулювання, а парламент тимчасово скасував акциз і знизив ПДВ з 20% до 7%.

Втім, з 1 липня цього року податки на пальне повернулися на довоєнний рівень. Акциз на бензин зріс більш ніж удвічі – до 213 євро за 1 тис. л; акциз на дизпальне – на 40%, до 139,5 євро. Акциз на автогаз залишився на рівні 52 євро. ПДВ зросте з 7% до 20%.

Повернення податків – вимога МВФ.

Читайте також:
Інфляція в Україні лишатиметься стриманою, – Мінекономіки Інфляція в Україні лишатиметься стриманою, – Мінекономіки
Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни Дубас: Через блокування кордону в Україні, швидше за все, почнуть зростати ціни
Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень Гральному бізнесу нарахували порушень на 52 млрд гривень
Держборг України встановив новий рекорд Держборг України встановив новий рекорд