USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 4 6 2 0 (+980)
USD
НБУ
41.46
Готівка
41.65
EUR
НБУ
45.35
Готівка
45.85

Понад 50 АЗС мережі "Авантаж" лишили ліцензій: У чому причина

У компанії вважають, що нібито мережу "карають за низьку ціну"
Бензин АЗС _2

Ілюстративне фото

Джерело: Уніан

Державна податкова служба анулювала ліцензії на роздрібну торгівлю для 53-х автозаправних станцій мережі "Авантаж", що призвело до закриття АЗС. Про це повідомили в пресслужбі "Авантажу".

"53 АЗС зачинені дякуючи працівникам ДПС України, які в незаконний спосіб скасували ліцензію на роздрібну торгівлю", – йдеться у повідомленні.

У компанії вважають, що нібито мережу "карають за низьку ціну".

Водночас цю ситуацію прокоментував голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

"Одна з невеликих, але сумно відомих мереж АЗС обурилася діями Державної податкової служби, спрямованими на забезпечення повноти сплати податків мережею у війну у воюючій країні", – пояснив чиновник.

Новини за темою: Від 1 до 5 гривень: АЗС відреагували на повернення оподаткування реалізації пального

І додав, що як причину такої "зухвалої" вимоги мережа, недовго думаючи, вигадала те, що їй не дають продавати дешеве паливо.

"Не знаю з приводу дешевизни палива, не заправляюсь у цій мережі, але всім, включаючи менеджмент АЗС, пропоную замість тисячі слів вгадати цього "паливного даскаунтера" на графіку експертів ринку", – зауважив Гетманцев.

Раніше

Згідно з дослідженням рівня сплати операційних податків у квітні – червні 2023 року мережами АЗС, "Авантаж" став "лідером з кінця" з показником податкового навантаження на один літр проданого пального мінус 40 копійок. Мінімальні показники були характерні для мережі й 2022 року.

Натомість лідерами рейтингу з податкового навантаження стали ОККО, SOCAR і U.GO з показниками 2,4 гривні, 2,2 гривні і 1,7 гривні податків з кожного літра пального.

Ці компанії показали суттєве зростання сплати податків – у півтора-два рази до 2021 року. Що цікаво: три з п’яти лідерів – представництва іноземних компаній.

Новини за темою: АРМА і "Укрнафта" підписали договір управління мережею АЗК Glusco

"Тобто іноземці ставляться до бюджету та інтересів України з більшою повагою та відповідальністю, ніж українській бізнес! Це також й фінансова культура – спочатку віддай податки, потім рахуй своє. Ніколи не зустрічав західних рейтингів платників податків, бо сплата податків у повному обсязі там не обговорюється", – заявив директор консалтингової компанії "А-95" Сергій Куюн.

Згідно з податковою інформацією, станом на 1 липня мережа "Авантаж" нараховувала 101 станцію.

Ринок пального в Україні

До повномасштабної війни Україна імпортувала понад 70% споживаного пального. У 2021 році з Росії надходило 30% автогазу та 25% дизпального. Також значним постачальником пального була Білорусь. З початку вторгнення уряд заборонив прямий імпорт із країни-агресорки та її посібника.

Навесні 2022-го була паливна криза з кілометровими чергами до автозаправок. Щоб подолати її, уряд скасував цінове регулювання, а парламент тимчасово скасував акциз і знизив ПДВ з 20% до 7%.

Втім, з 1 липня цього року податки на пальне повернулися на довоєнний рівень. Акциз на бензин зріс більш ніж удвічі – до 213 євро за 1 тис. л; акциз на дизпальне – на 40%, до 139,5 євро. Акциз на автогаз залишився на рівні 52 євро. ПДВ зросте з 7% до 20%.

Повернення податків – вимога МВФ.

Читайте також:
У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби У Києві на хабарі затримали в. о. заступника начальника податкової служби
Україна підписала угоду з ЄС на 5,27 млрд євро в рамках Ukraine Facility Україна підписала угоду з ЄС на 5,27 млрд євро в рамках Ukraine Facility
Україна через місяць може зіткнутися з дефолтом, – The Economist Україна через місяць може зіткнутися з дефолтом, – The Economist
Мобілізація, ювілейний саміт НАТО та старт Олімпійських ігор: Про які події липня варто знати українцям Мобілізація, ювілейний саміт НАТО та старт Олімпійських ігор: Про які події липня варто знати українцям