USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

66-річний українець хотів ввезти в Німеччину 455 тисяч євро готівкою. Пенсіонера затримали в аеропорту Мюнхена

Інцидент стався ще 19 листопада 2023 року, але розслідування в справі й досі триває
конфісковані гроші
Конфісковані гроші
Джерело: Українська правда

Митники в аеропорту Мюнхена (Німеччина) конфіскували майже 455 тисяч євро готівкою, які намагався ввезти із собою 66-річний пенсіонер з України. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Головне митне управління в Мюнхені.

Інцидент стався ще 19 листопада 2023 року. Під час перевірки на вході до термінала пенсіонер сказав, що має при собі близько 300 євро готівкою, що й підтвердила перевірка.

"Але вже після цього перед посадкою невідомий чоловік передав подорожувальнику ручну поклажу. Після повторної перевірки подорожувальника в переданій ручній поклажі виявили майже 455 тисяч євро. Готівку конфіскували, а проти чоловіка розпочали штрафне провадження", – зазначили в митниці.

Речниця відомства Марі Мюллер додала, що українець не зміг пояснити джерела походження грошей. Розслідування у справі досі триває.

"Правоохоронці перевіряють версію про відмивання коштів. Якщо походження готівки не буде підтверджене, всі гроші конфіскують на користь держави", - повідомив представник митниці Крістіан Шюттенкопф.

Новини за темою: Кожен другий пенсіонер в Україні отримує менше ніж 4000 гривень

У Головному митному управлінні Мюнхена нагадали, що під час в’їзду з-за меж Євросоюзу потрібно декларувати письмово готівку й коштовності загальною вартістю від 10 тисяч євро.

Українці в Німеччині

До речі, уряд Німеччини розглядає можливість припинення фінансової допомоги для українських біженців, які перебувають в країні протягом певного часу і відмовляються від праці. Зокрема, може стосуватися тих, хто протягом до двох місяців не хоче працювати.

Як пише видання, тоді держава покриє лише витрати на проживання та комунальні послуги для осіб, які перебувають на соціальному забезпеченні.

"Після цього терміну особам знову запропонують роботу. І в разі відмови можуть застосовувати санкції. Німеччина є однією з країн, яка приймає найбільше українських переселенців – понад 1 мільйон осіб, які отримують фінансову допомогу. Проте існує обурення щодо того, що лише обмежена кількість біженців знаходить роботу", – йдеться у повідомленні.

Читайте також:
У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям: Уряд розглянув вимогу та ухвалив рішення У Німеччині вимагають скасувати допомогу українським біженцям: Уряд розглянув вимогу та ухвалив рішення
Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині Затримано підозрюваного у вбивстві 9-річної українки Валерії в Німеччині
Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України Танки, боєприпаси для ППО та HIMARS: Німеччина оголосила про новий пакет допомоги для України
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території