Втрати росіян: 6 5 9 2 2 0 (+1280)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.45
EUR
НБУ
45.52
Готівка
45.90

Справа ТОВ "Краснолиманське": Застосування 225-ї статті КПК – це зловживання своїми посадовими обов'язками, щоб сфальсифікувати справу

Нині 255-та стаття КПК притягнута за вуха
Джерело: відкриті джерела

У справі ТОВ "Кроаснолиманське" сторона обвинувачення звинувачує підозрюваних за 255-ю статтею Кримінально-процесуального кодексу України. Однак в цій справі вона притягнута за вуха і виглядає як зловживання посадовими обов'язками для того, щоб сфальсифікувати справу. Про таке в ефірі ТАК TV розповіла адвокатка Дар'я Свистула.

"Це неповага до суду і це неповага до громадян. Тобто це зловживання своїми посадовими обов'язками для того, щоб просто сфальсифікувати кримінальну справу", – говорить вона.

Й додає: нині є багато вироків за 255-ю статтею, де, на жаль, серед підозрюваних лише чотири особи (а не щонайменше п'ять, як говориться в статті закону).

"Тобто це не виключення, це такий вже порядок. Він не дуже добрий, він неправильно працює, як і багато положень КПК, які працюють не на користь особи, а на користь органів досудового розслідування і на користь обвинувачення", – пояснила адвокатка.

Також Свистула уточнила, що на цей час з тої інформації (якою вона володіє) можна зрозуміти, що істотної інформації, яку можна було б покласти в основу обвинувачення за всіма статтями, які інкримінуються, не існує. Тож нині орган досудового розслідування збирає інформацію, яка може бути корисна в рамках цього кримінального провадження для подальшого доказування вини особи, підприємства або організації.

"Там є, наскільки я знаю, тільки експертиза одна. Це ж я так загалом знаю. Цього для доказування вини за всімма статтями, які інкримінуються, у тому числі 255-та (стаття), яка притягнута за вуха, недостатньо", – наголошує вона.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Читайте також:
Нардепа Дмитрука можуть екстрадувати з Лондона
Справа "Україна та Нідерланди проти Росії": Суддя ЄСПЛ заявив про історичну вагу ухвалених рішень
Наказав здати зброю і не чинити опору окупантам: Прокуратура заочно повідомила про підозру працівнику судової охорони
До суду направили справу ексгенерала СБУ, якого звинувачують у шахрайстві та зловживанні службовим становищем