Незабаром Румунія матиме найефективнішу в Європі систему боротьби з безпілотниками. Антидронову систему встановлять на кордоні з Україною для захисту від російських атак. Про це передає видання HotNews із посиланням на власні урядові джерела.
Ідеться про те, що Румунія отримає нові технології боротьби з безпілотниками від країн-партнерів. За даними джерел видання, незабаром відповідні угоди будуть укладені між урядами кількох країн.
"Очевидно, це відбудеться за згодою НАТО", – кажуть автори.
У виданні нагадали, що під час зустрічі в Києві прем'єр-міністр Марчел Чолаку заявив, що Румунія та Україна матимуть "новий підхід" для запобігання нападам Росії на стратегічну інфраструктуру України на кордоні з Румунією.
Зазначається, що 5 жовтня президент Румунії Клаус Йоганніс повідомив про те, що спільно з президентом США Джо Байденом, а також лідерами ЄС і НАТО обговорювали падіння російських безпілотників у Румунії.
"Разом з НАТО ми в основному чітко розуміємо, як ми запровадимо додатковий захист від безпілотників у цьому районі", – зазначив Йоганніс.
Що відомо про падіння російських дронів на території Румунії?
13 вересня у Румунії знайшли уламки, що схожі на частини безпілотника. Вони розлетілися на кілька десятків метрів між селами Нуферу і Вікторія.
Відзначимо, що це не перший випадок, коли безпілотники, якими окупанти атакують Одещину, опиняються на території Румунії. Так, 4 вересня "Шахеди" під час нічної атаки здетонували у сусідній країні.
Крім того, російські крилаті ракети "Калібр" 10 лютого цього року перетнули повітряний простір Молдови та Румунії. Ці ракети були запущені з акваторії Чорного моря. Проте згодом Румунія заявила, що такого нібито не було. Молдова ж підтвердила, але ніяк не відреагувала.
Що було далі?
Після падіння російських "Шахедів" на румунській землі країна посилила обмеження польотів на кордоні з Україною.
Вони почали діяти з 13 вересня і стосуються регіону Північна Добруджа між містами Суліна та Галац і охоплюють територію на відстані 20–30 кілометрів від румунсько-українського кордону до висоти 4000 метрів.
У визначеній зоні повітряного простору Румунії заборонено польоти будь-яких пілотованих або безпілотних літальних апаратів, окрім як державних повітряних суден.
Згодом повідомлялося, що Румунія переміщує засоби ППО ближче до своїх населених пунктів на Дунаї на кордоні з Україною, де російські безпілотники атакували зернові комплекси.
Зазначалося, що також країна додає більше військових спостережних постів і патрулів у цьому районі.