USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30
Втрати орків: 2 1 4 6 6 0 (+890)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.22
EUR
НБУ
39.26
Готівка
40.30

ЗСУ не залишають й не здають Бахмут. Ситуація важка, але не критична, – військовий експерт

Українське командування спростовує плани відступу з Бахмута
Бахмут_2
Бахмут, січень 2023
Джерело: The Wall Street Journal

Збройні сили України не залишають й не здають Бахмут Донецької області. Ситуація у місті важка, але не критична, повідомив в ефірі UWN військовий експерт, співголова громадянської ініціатива "Права справа" Дмитро Снєгирьов.

"Ніхто Бахмут не залишає і не здає. Давайте говорити про те, що ситуація важка, але не критична. Варто говорити, що вся інформація російської сторони про оперативне оточення українського угруповання в місті Бахмут не відповідає дійсності. Є дійсно певні тактичні успіхи просування окупантів на окремих ділянках", – зауважив експерт.

За словами Снєгирьова, йдеться про просування в напрямку Хромового, який вважається логістичною складовою і через який проходять шляхи постачання українського гарнізону. Йдеться про просування на відстань до трьох кілометрів. Разом з тим є інші шляхи постачання українського гарнізону.

Новини за темою: Власник ПВК "Вагнера" Пригожин імітує своє перебування біля Бахмута


"В самому місті Бахмут бої тривають в районі міста, який називається Забахмутка, і в районі м’ясокомбінату. Якщо говорити про інший напрямок, а саме район Іванівського, то там є тактичні успіхи Збройних сил України. Окупантів вдалося відкинути від траси Бахмут – Костянтинівка на відстань до трьох кілометрів, але разом з тим варто зауважити, що відстань між флангами атакуючої сторони російських окупантів наразі приблизно до шести кілометрів", – пояснив військовий експерт. 

Він також зауважив, що у разі просування росіян вперед, на них очікує підприємство з переробки кольорових металів. Це місце вже називають "новою "Азовсталлю" через співрозмірні розміри підприємства, наявність бомбосховищ та підземних комунікацій. 

Що кажуть у командуванні 

Українське командування спростовує плани відступу з Бахмута, незважаючи на численні чутки про це.

Сьогодні у Бахмуті вдруге за тиждень побував командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал Сирський.

В той же час відомий український командир із позивним Мадьяр заявив, що його підрозділ аеророзвідки "Птаха Мадьяра" терміново виводять із Бахмута.

"Отримав бойове розпорядження негайно вибути з Бахмута на нове місце бойових дій. Які критичні причини перекладу, коли ми провели тут 110 днів бойових чергувань? Я насамперед військовий, тому не коментуватиму накази командування", – заявив Мадьяр (справжнє ім'я – Роберт Бровді).

Звідки чутки про відступ з Бахмута 

Журналіст Bild Юліан Репке пише, що українська армія зруйнувала міст "через останній маршрут постачання до Бахмута та з нього".

Це, на думку журналіста, "вказує на те, що повний відхід з міста не тільки неминучий, а й на те, що минулої ночі бронетехніка вже була перекинута на захід".

"Ймовірно, місто порожнє для захоплення військами РФ", – зазначає журналіст.

Пізніше він, правда, уточнив, що два джерела повідомили йому, що "українські війська та важка техніка все ще перебувають усередині Західного Бахмута".

Читайте також:
У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України У Польщі пограбували поїзд з боєприпасами для України
Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів Білорусь за рік передала Росії понад 130 тонн боєприпасів
Сі Цзіньпін підтримав Сі Цзіньпін підтримав "мирний план" країн Африки
За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка За останні 48 годин ЗСУ провели значні операції на сході та півдні України, – британська розвідка