USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 9 4 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

Власник ПВК "Вагнера" Пригожин імітує своє перебування біля Бахмута

Пригожин не вперше бреше у своїх відео
Пригожин
Джерело: Фокус

Власник ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин не перебуває у Бахмуті чи поблизу міста. І відео, які він записує нібито на фоні Бахмуту – це фейк, стверджує Центр національного спротиву.

Де ж реально знаходиться Пригожин

Судячи з кадрів з останнього відео Пригожина, в якому він розповідає про нібито оточення Бахмуту, насправді терорист знаходиться у селі Парасковіївка. Воно 20 лютого було захоплене окупантами.

"Відео є провокативним і є частиною дезінформаційної кампанії проти населення України з вимогою поширення панічних настроїв та провокування вищого військового та політичного керівництва", – наголошується у публікації.

Пригожин не вперше відверто бреше у своїх відео. Наприклад, в січні він опублікував фото і відео про захоплення Соледара, однак зйомки велись у Володимирівці.

Джерело: скріншот

Що відбувається у Бахмуті

За даними аналітиків Інституту вивчення війни (ISW), окупанти поки що відмовились від спроб оточити місто, спрямувавши зусилля на видавлювання Сил оборони з Бахмута.

У звіті йдеться, що російські війська, скоріше за все, тиснуть на Сили оборони в місті. За задумом окупантів, оборонці повинні відступити через трасу Т0504. На думку аналітиків, це зменшить зусилля загарбників щодо оточення міста.

"Схоже, що російські війська тимчасово зменшили зусилля з оточення Бахмута з південного заходу та північного сходу і, можливо, замість цього зосередилися на тому, щоб змусити українські сили вийти з міста, сконцентрувавшись на північно-східному наступі", – йдеться у повідомленні.

Аналітики зазначають, що подвійне оточення Бахмута, ймовірно, вимагатиме додаткового залучення живої сили та техніки окупантів. А вони прагнуть уникнути додаткових витрат.

Тим часом стало відомо, що підрозділ "Птахи Мадяра" отримав наказ відступати з міста. Однак у Бахмуті залишаються інші підрозділи ЗСУ.

Нагадаємо, у Бахмуті Донецької області залишаються близько 40 дітей, загалом біля лінії розмежування постійно проживають майже 4 тисячі дітей. Про це в ефірі UWN заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко. 

Читайте також:
Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями Бельгія звернеться до України щодо використання бельгійської зброї російськими добровольцями
Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених Російські добровольці розповіли про подальшу долю полонених
Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт Хто б і що б не ініціював, однак може бути лише єдиний мирний план - український, - експерт
У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова У Росії хочуть ставити призовників на облік навіть без явки у військкомат, - постанова