
Українському бізнесмену Костянтину Жеваго повідомили про підозру у справі про корупцію у Верховному суді.
Відзначимо, що в НАБУ не називають імені підозрюваного, але уточнюють, що йдеться про власника групи "Фінанси і кредит", яким вважається Костянтин Жеваго.
Жеваго висунули підозру в наданні хабаря голові та суддям Верховного суду в обмін на рішення на його користь у господарській справі (ч. 4 ст. 369 КК України).
Про що йдеться?
Йдеться про справу гірничо-збагачувального комбінату (ГЗК). За даними слідства, у 2002 році Жеваго придбав 40,19% ГЗК у чотирьох компаній. 18 років потому колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу цінних паперів недійсним та повернути собі акції. Але суд відмовив у задоволенні вимог.
У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів.
Щоб не допустити втрати акцій, на початку березня 2023 року Жеваго, за даними слідства, змовився з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань. Той мав зв’язки із суддями Верховного суду. Протягом березня – квітня 2023 року він передав адвокату 2,7 мільйона доларів: частину – суддям Верховного суду, частину – на "оплату" посередницьких послуг.
І вже у квітні 2023 року Верховний суд усе-таки ухвалив рішення на користь Жеваго. Сам бізнесмен заперечував, що він причетний до хабаря голові чи суддям Верховного суду.
Де зараз Жеваго?
На момент скоєння злочину Жеваго був у Франції й досі перебуває там, тож про підозру йому повідомили в межах міжнародної правової допомоги.
А що по корупції у Верховному суді?
15 травня українські правоохоронці заявили, що викрили масштабну корупцію у Верховному суді, а саме – схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного суду. Правоохоронці оголосили тодішньому голові ВС Всеволоду Князєву та його спільнику-адвокату підозри в отриманні хабаря.
Згодом пленум Верховного суду висловив недовіру голові ВС Всеволоду Князєву і через це достроково припинив його повноваження як очільника суду. А Вища рада правосуддя дала згоду на тримання його під вартою.
Всі деталі гучної справи про хабар у Верховному суді розповідаємо за цим посиланням.