USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 5 7 0 (+440)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Зеленський пояснив, чому ветував законопроєкт щодо добудови Музею Голодомору

За словами президента, резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків
Зеленський

Президент України

Джерело: відкриті джерела

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому відхилив закон про виділення 573,9 млн грн на Музей Голодомору. Про це йдеться у картці законопроєкту на сайті Верховної Ради.

"Не заперечуючи необхідності забезпечення завершення реконструкції та будівництва Національного музею Голодомору-геноциду, не можу погодитись із запропонованим Законом способом розв'язання зазначеного питання в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України", - зазначив глава держави.

І додав, що найважливішими функціями держави є захист суверенітету та територіальної цілісності України.

"Першочерговим завданням та обов’язком держави є належне забезпечення національної безпеки і оборони для відсічі збройної агресії, насамперед потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань в озброєнні, військовій та іншій техніці, продовольстві, речовому майні, інших матеріальних ресурсах", - пояснив Зеленський.

Крім того, президент відзначив, що резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання бюджету.

"Зважаючи на викладене вважаю, що зусилля усіх державних органів та органів місцевого самоврядування мають бути спрямовані на прийняття життєво необхідних рішень насамперед тих, що наближають перемогу України, тож пропоную закон відхилити", - підсумував український лідер.

Що передувало?

21 липня тодішній міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що вважає доречним витратити під час війни понад 500 мільйонів гривень на завершення будівництва Національного музею Голодомору - геноциду українського народу.

Після цього президент Володимир Зеленський у п'ятницю, 28 липня, наклав вето на законопроєкт Верховної Ради про виділення додаткових 573,9 млн грн на завершення будівництва Національного музею Голодомору - геноциду українського народу.

Детальніше про музей UWN писав тут.

Читайте також:
В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій В Україні створений міжнародний Альянс оборонних індустрій
Скасувати вечірню та заочну форми навчання у ВНЗ: В Раді зареєстрований відповідний законопроєкт Скасувати вечірню та заочну форми навчання у ВНЗ: В Раді зареєстрований відповідний законопроєкт
Канада виділить кошти на добудову музею Голодомору Канада виділить кошти на добудову музею Голодомору
У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні У Раді збирають підписи щодо законопроєкту про заборону діяльності УПЦ МП в Україні