USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж вийшов із британської в'язниці

Британська поліція заарештувала Ассанжа за запитом США
Ассанж
Джуліан Ассанж
Джерело: відкриті джерела

Засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж, якого Сполучені Штати Америки обвинувачують у розголошенні секретної інформації, уклав угоду зі слідством про визнання своєї провини. І вийшов із в’язниці після 1 тис. 901 дня несвободи у Великій Британії, де ховався від екстрадиції, повідомляють у WikiLeaks.

"Після більш ніж п'яти років у камері 2x3 метри, ізольований 23 години на добу, він незабаром возз'єднається зі своєю дружиною Стеллою Ассанж та їхніми дітьми, які знали свого батька лише з-за ґрат. Звільнення Ассанжа – результат глобальної кампанії, яка охопила лідерів аж до Організації Об’єднаних Націй", – йдеться у публікації.

Також зазначено, що угода, яку Ассанж уклав з американським Міністерством юстиції, дозволить йому уникнути ув'язнення в США. Прокурори тепер вимагатимуть ув’язнити засновника сайту на 62 місяці, але в цей термін врахують ті 62 місяці, які Ассанж відсидів у лондонській в'язниці суворого режиму.

А вже тоді, як Ассанж постане перед федеральним судом Сполучених Штатів на Північних Маріанських островах в західній частині Тихого океану і визнає себе винним, зможе негайно повернутися до своєї рідної країни Австралії.

У WikiLeaks повідомили, що 24 червня Ассанж покинув в'язницю суворого режиму у Великій Британії, де провів 1 тис. 901 день. Після цього сів на літак в аеропорту Станстед.

Джуліан Ассанж сходить на борт літака
Джерело: Reuters

Що відомо про Ассанжа та його справу?

Джуліан Ассанж – австралійський журналіст. У 2006 році заснував сайт WikiLeaks, де публікував секретні матеріали, зокрема про корупцію, воєнні злочини й шпигунство, які надав колишній аналітик розвідки США.

У 2012 році британський суд вирішив заарештувати Ассанжа і видати його Стокгольму (Швеція). Там журналіста звинуватили у сексуальному насильстві. Ассанж заховався в посольстві Еквадору в Лондоні, де переховувався сім років. Зокрема, там розвинулися стосунки Ассанжа з його дружиною Моріс.

Британська поліція заарештувала Ассанжа за запитом Сполучених Штатів. У 2019 він залишився без притулку у посольстві за порушення міжнародних конвенцій і агресивну поведінку.

Водночас Мін'юст США звинувачує його в злочинній змові з метою незаконного проникнення в комп’ютерні системи Пентагону. Засновнику WikiLeaks висунули 17 звинувачень у шпигунстві та одне звинувачення у неправомірному використанні комп’ютера за оприлюднення американських військових документів і дипломатичних телеграм.

Зокрема, у Сполучених Штатах Америки стверджували, що файли Wikileaks, які розкривають інформацію про війни в Іраку та Афганістані, загрожують життю людей. За цими звинуваченнями Ассанжу загрожувало до 175 років в’язниці. 

До речі, численні прихильники Ассанжа називають його героєм боротьби з істеблішментом, якого нібито переслідують за викриття неправомірних дій США і ймовірних воєнних злочинів.

Зауважимо, в березні в Сполучених Штатах затримали 63-річного підполковника у відставці та співробітника ВПС Девіда Слейтера – його звинувачують у зливі секретних даних про війну в Україні. Слейтер працював на базі ВПС США Оффат у штаті Небраска як цивільний, однак мав доступ до секретної інформації, зокрема розвідданих.

Читайте також:
Україна з Британією уклала оборонну угоду на понад 2,5 млрд доларів Україна з Британією уклала оборонну угоду на понад 2,5 млрд доларів
Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні Британія обіцяла подвоїти допомогу Україні
Перші колишні ув’язнені будуть захищати Україну вже наприкінці літа Перші колишні ув’язнені будуть захищати Україну вже наприкінці літа
Новопризначений міністр оборони Британії приїхав в Україну й анонсував нову допомогу Новопризначений міністр оборони Британії приїхав в Україну й анонсував нову допомогу