USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Заарештований у Німеччині шпигун мав передати РФ координати HIMARS в Україні, – Spiegel

Як винагороду за послуги співробітник отримав шестизначну суму
Himars
Джерело: відкриті джерела

Справа підозрюваного у шпигунстві співробітника Федеральної розвідувальної служби (BND) Німеччини стосується передачі російській спецслужбі даних про розміщення позицій озброєння та ППО, яке Захід передав Україні, повідомляє Spiegel.

Зазначається, що російська спецслужба ФСБ намагалася через співробітника BND, якого наразі заарештовано, отримати дані про місцеперебування артилерійських позицій і позицій ППО української армії. ФСБ доручила агенту BND зняти та передати їй GPS-дані з реактивних систем залпового вогню HIMARS, поставлених США, і системи ППО IRIS-T, поставленої Німеччиною.

Як винагороду за послуги співробітник отримав шестизначну суму, гроші були знайдені у нього під час затримання. Однак, за словами інсайдерів, малоймовірно, що такі дані було передано.

Раніше

Федеральна прокуратура Німеччини заарештувала співробітника Федеральної розвідувальної служби країни за підозрою в державній зраді. Чоловіка підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Як приклад діяльності російської розвідки можна також згадати судовий процес у Швеції. Тоді суд визнав винним у шпигунстві на користь Росії двох братів. Вони для допомоги РФ отримали, передали та поділилися інформацією, розголошення якої іноземній державі могло б завдати шкоди безпеці Швеції.

А у Відні четверо російських дипломатів оголошені персонами нон ґрата через діяльність на користь спецслужб. Двоє з них вчинили дії, несумісні з їхнім дипломатичним статусом, ще двоє дипломатів Постійного представництва РФ при ООН "вчинили дії, несумісні з Угодою про розміщення штаб-квартири".

Читайте також:
Німеччина хоче зменшити суму, яку виділяє Євросоюзу на зброю Україні, – ЗМІ Німеччина хоче зменшити суму, яку виділяє Євросоюзу на зброю Україні, – ЗМІ
Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу
Німеччина посилить підтримку України, – Бербок Німеччина посилить підтримку України, – Бербок
Німеччина надасть Україні ще один пакет військової допомоги: Що до нього увійде? Німеччина надасть Україні ще один пакет військової допомоги: Що до нього увійде?