USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45
Втрати орків: 2 0 9 4 7 0 (+560)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.15
Готівка
40.45

За рік санкцій РФ накопичила 80 млрд доларів в офшорах за кордоном, – Bloomberg

РФ змогла зберегти за кордоном близько третини непередбачених доходів у розмірі 227 мільярдів доларів
гроші Росія санкції
Джерело: відкриті джерела

Російська Федерація за рік санкційного тиску з боку Заходу через вторгнення в Україну накопичила 80 млрд доларів в офшорах. Про це повідомляє Bloomberg.

Як пише видання, РФ змогла зберегти за кордоном близько третини непередбачених доходів у розмірі 227 мільярдів доларів, отриманих минулого року від експорту товарів, що створило потенційну нову гарячу точку.

За оцінкою Bloomberg, близько 80 мільярдів доларів розкидані у вигляді готівкових коштів, нерухомості та інвестицій у філіях за кордоном. Російська "заначка" являє собою тіньові резерви – побічний продукт рекордного позитивного сальдо рахунку поточних операцій (приблизно різниця між експортом та імпортом), який допоміг підтримати фінанси Кремля після його нападу на Україну в лютому 2022 року.

"Через те, що Європа зволікала з націлюванням на російський енергетичний сектор, Кремль зміг накопичити один із найбільших профіцитів за поточними операціями у своїй історії... Це де-факто звело нанівець наслідки заморожування активів Центрального банку в березні 2022 року, оскільки Росія могла відшкодувати те, що вона втратила", – каже Марія Шагіна, економіст британського Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Новини за темою: Міжнародна група з протидії відмиванню грошей призупинила членство Росії

За словами експертки, це де-факто звело нанівець наслідки заморожування активів Центрального банку в березні 2022 року, оскільки Росія могла відшкодувати те, що вона втратила.

Видання зазначає, що будь-які нові доходи, що накопичуються за кордоном, можуть зробити їх привабливою мішенню для противників Росії, особливо якщо фонди контролюються державою.

Накопичивши минулого року міжнародні активи, Росія додала близько 5% валового внутрішнього продукту. Це близько до середнього показника за 2009–2013 роки, ще один період підвищених цін на нафту і обмежених валютних інтервенцій з боку Центрального банку.

Доля російських коштів за кордоном привертає дедалі більше уваги, оскільки прихильники України, як-от Канада та Німеччина, висувають ідею використання мільярдів заморожених російських активів для компенсації країні та допомоги в її відновленні.

Новини за темою: Кремль готує вилучення у держкомпаній на тлі нестачі грошей на війну в Україні, – Bloomberg

В той же час наголошується, що у зв'язку з нижчими цінами на сировинні товари і новими обмеженнями на експорт нафти, які нещодавно набули чинності, профіцит рахунку поточних операцій різко скоротився. Банк Росії прогнозує його на рівні 66 млрд доларів цього року, до 48 млрд доларів у 2024 році та 41 млрд доларів – у 2025-му.

Однак навіть якщо іноземні уряди зможуть визначити власників нових російських фондів за кордоном і пов'язати їх із державою, загальна сума накопичених російських коштів, ймовірно, буде меншою за офіційні оцінки.

Раніше

Російська Федерація за 12 місяців війни в Україні втратила цілі армії, які готувалися і накачувалися зброєю протягом десятиліть. Тепер у РФ немає цих ресурсів.

За оцінками Forbes, Росія витратила на війну 114,4 млрд доларів (близько 10 млрд доларів щомісяця) – це третина всіх доходів російського бюджету за 2021 рік.

Читайте також:
У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов У дронах Shahed знайшли запчастини з країн-партнерів України, – Данілов
"Кадирівці" заздрять "вагнерівцям", тому можуть наступати на Бахмут, – Ступак
Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним Трагедія біля укриття в Києві: Суд обрав запобіжний захід чотирьом підозрюваним
Україна готова до контрнаступу, - Зеленський Україна готова до контрнаступу, - Зеленський