USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

За два роки війни зафіксовано понад 100 випадків сексуального насильства проти чоловіків

Найбільше постраждалих у Херсонській області
насильство над чоловіками
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

З початку повномасштабної війни прокурори зафіксували 280 фактів сексуального насильства проти українців, яке вчиняли окупанти. Серед них 101 випадок сексуального насильства щодо чоловіків і 179 випадків – проти жінок. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, передає "Слідство.Інфо".

Йдеться про зґвалтування, каліцтво або насильство над статевими органами, примусове оголення, погрози та спроби зґвалтування, примус дивитися на сексуальну наругу над близькими.

За понад два роки повномасштабної війни найбільша кількість випадків сексуального насильства зафіксована у:

  • Херсонській області – 84, з них чоловіки – 50;
  • у Київській області – 53 випадки, з них чоловіки – 1;
  • у Донецькій – 73 (чоловіки – 34);
  • у Харківській – 30 (чоловіки – 4);
  • у Запорізькій – 18 (чоловіки – 7);
  • у Чернігівській – 7;
  • у Луганській області – 3 (чоловіки – 1);
  • у Миколаївській – 10 (чоловіки – 3);
  • у Сумській – 2 (чоловіки – 1).

Нагадаємо

Росія використовує сексуальне насильство як тактику війни, зброю та інструмент приниження та придушення українського народу.

Станом на жовтень 2023 року, за даними Офісу генпрокурора, вік постраждалих від сексуального насильства становить від 4-х до 83-х років. На той час вдалося розкрити 66 таких злочинів із 235.

Ба більше, часто бувають випадки на окупованих територіях, коли членів однієї сім'ї тримали в сусідній кімнаті, щоб вони слухали, як відбувається насильство над їхніми родичами.

До речі, українські та міжнародні правозахисники зафіксували понад 97 тисяч випадків сексуального насильства та тортур, які застосовували російські військові до місцевого населення на Херсонщині, яка була окупована.

Читайте також:
Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото Двосторонні зустрічі, низка гострих заяв і підсумкова декларація: У Швейцарії проходить другий день Саміту миру. Відео, фото
У бригаді У бригаді "Азов" офіційно підтвердили значне просування в Серебрянському лісництві
Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW Путін навмисно виступив із заявою про переговори напередодні Саміту миру, щоб підірвати підтримку Заходу, - ISW
За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ За переїзд пропонують гроші: Як окупанти змушують викрадених українських дітей виїжджати до РФ