USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Європейський суд з прав людини ухвалив 130 рішень проти України

У 123 рішеннях ЄСПЛ було констатовано щонайменше одне порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод
Європейський суд
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Європейський суд з прав людини упродовж 2023 року ухвалив 130 рішень проти України. Про це повідомив голова Верховного суду Станіслав Кравченко, передає пресслужба суду.

Зазначається, що у 123 рішеннях ЄСПЛ було констатовано щонайменше одне порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Здебільшого встановлені порушення, пов’язані з тривалим існуванням системних проблем. До них відносяться:

  • неналежні умови тримання заявників під вартою;
  • жорстоке поводження працівників правоохоронних органів із заявниками;
  • ненадання належної медичної допомоги під час тримання під вартою в установах пенітенціарної системи;
  • непроведення органами влади ефективного розслідування випадків жорстокого поводження, вчиненого приватними особами;
  • примусове годування заявника в установах ДКВС України;
  • надмірна тривалість перебування заявників під вартою під час досудового розслідування;
  • недоліки у провадженні щодо перегляду законності тримання під вартою;
  • надмірна тривалість кримінальних і цивільних проваджень.

Робоча група з питань розв'язання проблеми надмірної тривалості судових проваджень Верховного суду встановила, що загалом цивільні справи та кримінальні провадження розглядаються судами в межах розумних строків. А середній показник тривалості розгляду цивільних справ, які не підлягають касаційному перегляду, становить 1,7 року; таких, що були переглянуті в касаційному порядку, – 3,1 року.

В Україні за 2023 рік значно зросла кількість судових справ

Водночас, за даними Опендатабот в Україні за минулий рік було зафіксовано 3 157 293 судові розгляди. Це в півтора раза більше, ніж у 2022-му.

Минулого року загальна кількість відкритих судових справ майже на 46% перевищила показники 2022 року – понад 2,1 мільйона. Найбільше зросли адміністративні та цивільні справи – на 41% та 65% відповідно.

У судах найчастіше розглядали справи щодо боргів за комуналку – 321 тисяча та розірвання шлюбу – 121 тисяча. Загалом суди за комуналку є багаторічним впевненим лідером серед усіх судових процесів. Понад 80 тисяч цивільних справ – це суди за кредитами.

Щодо адміністративних справ, то у 2023-му найчастіше до суду зверталися щодо пенсій – близько 319 тис. При цьому 10% усіх адміністративних справ стосувалися позовів щодо пенсійного страхування чорнобильців.

Читайте також:
Справа ТОВ Справа ТОВ "Краснолиманське": Адвокати подали клопотання щодо зміни підслідності. Справою має займатися БЕБ
З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах З'явився проєкт комюніке Саміту миру у Швейцарії: Він ґрунтується на трьох аспектах
"Докази", які зібрані правоохоронцями у справі бізнесмена Кропачова, варто просто виокремити з цієї справи та спалити, – адвокат
Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС Вже цього місяця: Погоджено дату переговорів щодо вступу України та Молдови до ЄС