USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95
Втрати орків: 4 0 6 0 8 0 (+1130)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.80
EUR
НБУ
41.54
Готівка
41.95

Європарламент закликав країни ЄС забезпечити Україні довгострокову підтримку

Лідери Європарламенту висловили впевненість, що ЄС разом зі своїми трансатлантичними партнерами має дотримуватися курсу відповідно до взятих на себе зобов'язань
Європарламент
Джерело: відкриті джерела

Лідери основних політичних груп Європейського парламенту виступили зі спільною заявою, в якій закликали Європейську раду та держави – члени Європейського Союзу забезпечити сталу і довгострокову підтримку України – і фінансову, і військову. Про це передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми, президенти основних політичних груп Європейського парламенту, закликаємо Європейську раду та держави – члени Європи виконати свої обіцянки, забезпечити ефективну та сталу довгострокову військову підтримку України та оборону Союзу, а також надати Україні економічну й фінансову підтримку, яка необхідна для підтримання життєво важливих послуг для українських громадян і забезпечення економічного і соціального відновлення після війни", – йдеться в заяві.

Європейські лідери зобов'язалися підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.

"Наразі ЄС надав Україні підтримку на суму понад 80 мільярдів євро, включно з гуманітарною та надзвичайною допомогою, бюджетною підтримкою, макрофінансовою допомогою та військовою допомогою. Місія військової допомоги ЄС (EUMAM Ukraine) підготувала понад 30 тис. українських військовослужбовців, продемонструвавши тверду прихильність Союзу підтримці Збройних сил України, а також безпрецедентне використання Європейського фонду миру. Робота місії, а також інші зусилля під керівництвом Союзу та двостороння військова підтримка з боку держав-членів мають вирішальне значення для підтримання захисту України та Європи від російської агресії", – заявили політичні лідери.

Вони також зазначили, що останніми тижнями інтенсивність російських нападів на мирне населення в Україні різко зросла. А Росія не має наміру припиняти свою агресивну війну. Натомість вона створила військову економіку.

У зв'язку з цим лідери Європарламенту висловили впевненість, що Європейський Союз разом зі своїми трансатлантичними партнерами має дотримуватися курсу відповідно до взятих на себе зобов'язань. Зокрема, Європейська рада має терміново узгодити економічну та фінансову підтримку, пропоновану в рамках Фонду для України, який допоможе Україні підтримувати базові послуги для своїх громадян, як-от школи, лікарні та соціальне забезпечення, а також підтримає економічне та соціальне відновлення, модернізацію та реконструкцію.

"Європейська рада має вжити рішучих дій щодо збільшення виробництва, спільних закупівель і постачання необхідної Україні зброї та боєприпасів. Не може бути втоми від України в Європі, коли від того, виграє чи ні Росія цю війну, залежить безпека не лише України, а й усього європейського континенту. ЄС не повинен залишати сумнівів у тому, що він збереже свою рішучість підтримати Україну у визволенні її народу, звільненні її територій і відновленні повного контролю над усією її територією в межах міжнародно визнаних кордонів", – наголосили підписанти.

Заяву, зокрема, підписали Манфред Вебер (група Європейських народників), Іратче Гарсіа Перес (група Соціалістів і демократів), Малік Азмані (група лібералів "Оновимо Європу"), Філіпп Ламберт і Террі Рейнтке (група зелених), Рішард Антоні Легутко і Нікола Прокаччіні (група європейських консерваторів і реформістів).

Раніше Євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс заявив, що у Європейському парламенті ініціювали збір підписів про оголошення недовіри Єврокомісії через розмороження 10 мільярдів євро Угорщині напередодні "українського" саміту Євросоюзу. 

17 жовтня у французькому Страсбурзі на планерному засіданні Європейського парламенту депутати переважною більшістю підтримали пропозиції комісій щодо створення Українського фонду у першому читанні.

Читайте також:
Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати Через бойові дії на територіях, які охоплюють Чорне й Азовське моря, неможливо обстежити й підтримати "добрий" екологічний стан водойм, - Міндовкілля
Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький Наразі росіяни свої зусилля концентрують на Авдіївському, Куп'янському та Лиманському напрямках, – Скібіцький
Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому Понад 60% українських біженців хочуть повернутися додому
В Україні видали першу ліцензію на роботу в бойових умовах з наркотичними засобами та прекурсорами В Україні видали першу ліцензію на роботу в бойових умовах з наркотичними засобами та прекурсорами