USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Єврокомісія хоче скасувати мита для українських товарів на 2024 рік і ввести обмеження

Пропонується продовжити для України пільгові умови торгівлі, зокрема, призупиненням імпортних мит і квот ще на один рік
Європа
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Європейська комісія офіційно запропонувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік. Але разом з тим були запропоновані обмеження щодо імпорту, передає The Guardian.

Єврокомісія пропонує продовжити для України пільгові умови торгівлі, зокрема, призупиненням імпортних мит і квот ще на один рік. Це має на меті забезпечити підтримку економіки України в умовах війни. При цьому Європейська комісія у свою пропозицію включила так званий "запобіжник" для аграріїв з країн Європейського Союзу, щоб придушити протести у Франції та інших країнах – членах ЄС.

Як йдеться у заяві ЄК, для чотирьох видів продукції з України (йдеться про м'ясо птиці, яйця і цукор) передбачається механізм "екстреного гальмування", щоб стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів у 2022–2023 роках. Це передбачає, що у разі перевищення обсягів імпорту будуть починати діяти імпортні тарифи.

Видання зазначає, що у середу, 31 січня, французькі та бельгійські фермери встановили десятки блокад на автомагістралях і під'їзних шляхах до великого контейнерного порту, щоб змусити уряди пом'якшити екологічні правила та допомогти захистити їх від зростання цін і дешевого імпорту.

Що про це говорить Київ

Глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що Єврокомісія пропонує продовжити "економічний безвіз" України з ЄС до червня 2025 року. Він заявив: це означає, що наші підприємці зможуть і далі експортувати свою продукцію на європейські ринки без квот, мит і тарифів. Це дає додаткові можливості для українського бізнесу та посилює стійкість нашої економіки.

"Останні місяці ми наполегливо працювали з європейськими партнерами, аби це було можливо", – вважає прем'єр-міністр України.

Він додав, окремо варто відзначити і позицію Єврокомісії щодо більш чітких інструментів контролю за обігом товарів таким чином, щоб уникнути будь-яких потенційних конфліктів на аграрних ринках. Це дозволить більш гармонійно інтегрувати українське сільське господарство в Євросоюз.

"Ми також розраховуємо, що напрацьовані заходи дозволять прибрати шкідливі односторонні заборони на імпорт нашої агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини", – заявив глава Кабміну.

При цьому резюмував, тепер очікуємо на підтримку цього рішення ЄК від Ради ЄС. Продовжуємо нашу інтеграцію до Європейського Союзу. Заради сильної та успішної України.

Нагадаємо, днями у Брюсселі затвердили проєкт угоди. У проєкті нової угоди передбачалося повернення квот на імпорт до Європейського Союзу українського цукру, м’яса птиці і яєць, чого немає в чинній угоді. На цьому наполягали міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський і комісар Євросоюзу з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Читайте також:
З порту З порту "Південний" одним судном вивезли майже 200 тисяч тонн вантажів. Це рекорд від початку великої війни
Атака на енергосистему: Підвищення тарифів та припинення експорту поки не буде, – Міненерго Атака на енергосистему: Підвищення тарифів та припинення експорту поки не буде, – Міненерго
У січні УЗ показала рекорд у вантажоперевезеннях від початку великої війни: 53% вантажів пішло на експорт У січні УЗ показала рекорд у вантажоперевезеннях від початку великої війни: 53% вантажів пішло на експорт
Україна планує новий експортний маршрут Дунаєм, щоб подолати блокаду Польщі Україна планує новий експортний маршрут Дунаєм, щоб подолати блокаду Польщі