USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

ЄС ухвалив план України для Ukraine Facility

План розроблявся спільно з європейськими партнерами, щоб посилити Україну і наблизити членство в Європейському Союзі
Україна - ЄС
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Європейський Союз остаточно ухвалив план України, необхідний для реалізації програми Ukraine Facility обсягом 50 млрд євро. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

"Схвалення плану дозволяє повноцінно запустити Ukraine Facility – наша держава отримає 1,89 млрд євро найближчим часом. А загалом цього року в межах програми розраховуємо залучити 16 млрд євро. Це посилить нашу фінансову стійкість в умовах повномасштабної війни з Росією", – йдеться у дописі.

Нагадаємо, що цей план є основою надання фінансової підтримки в рамках програми, яка розрахована на чотири роки і має загальний обсяг 50 млрд євро. Він містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів.

План розроблявся спільно з європейськими партнерами, щоб посилити Україну і наблизити членство в Європейському Союзі.

Що відомо про Ukraine Facility?

План для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. Він не є загальною стратегією відновлення, а охопить лише частину передбачених на наступні роки державних змін з фокусом на макроекономічне зростання. 

Це програма підтримки України від ЄС обсягом 50 млрд євро, яка діятиме з 2024-го до 2027 року, з яких 38,27 млрд євро буде спрямовано на підтримку державного бюджету. 

Вона розділена на три ключових складові: 

  • Перша складова – пряма підтримка державного бюджету – 38,27 млрд євро, з яких 33 млрд євро у формі кредитів та 5,27 млрд євро – у формі грантів;
     
  • Друга складова – спеціальний інвестиційний інструмент для покриття ризиків у пріоритетних секторах – 6,97 млрд євро;
     
  • Третя складова – технічна підтримка у здійсненні реформ, а також покриття відсотків за кредитами, включно з отриманими раніше 4,76 млрд євро. 

Окрім того, програма передбачає механізм перехідного фінансування, який дозволить Україні отримати підтримку для державного бюджету ще до моменту повноцінного запуску Ukraine Facility. 

План для Ukraine Facility передбачає здійснення структурних реформ в державному секторі, проведення низки економічних реформ, спрямованих на розвиток бізнес-клімату та підприємництва, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів, що можуть забезпечити швидке економічне зростання.

Очікується, що реалізація плану сприятиме європейській інтеграції України та подальшому стійкому розвитку економіки. Бюджетна підтримка в рамках Ukraine Facility Європейського Союзу надаватиметься щоквартально за виконання визначених у плані критеріїв щодо проведення передбачених реформ. 

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС Парламент ухвалив закон про єдину роумінгову зону з ЄС
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України