USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

ВПО та українські мігранти зможуть отримувати фінансову допомогу

Раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють
ВПО

ВПО в Полтаві показує фото свого зруйнованого будинку в Харкові

Джерело: Слово і діло

Кабінет міністрів прийняв постанову, яка розширює можливості призначення допомоги малозабезпеченим, щоб ті родини, які опинились у ризику бідності, могли активніше нею користуватися. Про це повідомляє пресслужба уряду.

Зазначається, що раніше допомога малозабезпеченим родинам не могла призначатися, якщо в родині є працездатні особи, які не працюють, або за них не сплачувався ЄСВ протягом попередніх трьох місяців перед зверненням по цю допомогу.

Фактично це унеможливлювало отримання такої допомоги родинами ВПО, які перемістились і внаслідок переміщення втратили роботу, а також родинами вимушених українських мігрантів, які повертаються з-за кордону після тривалого перебування там.

"Відтепер цю ситуацію змінено. Оскільки уряд має на меті підтримати ВПО та українців, які повертатимуться із-за кордону та ще не встигли працевлаштуватись в Україні і не мають власних джерел доходів, допомога призначатиметься на шість місяців: для родин, що повернулись в Україну після тривалого (понад 90 днів поспіль) перебування за кордоном, навіть якщо в таких родинах є працездатні непрацюючі особи, які не сплачували ЄСВ; для родин внутрішньо переміщених осіб, які внаслідок переміщення не працювали або не сплачували ЄСВ", – йдеться у повідомленні.

Крім того, зазначається, що, аби сприяти поверненню українців до економічно незалежного і самостійного життя, виплата допомоги для малозабезпечених поєднується з інструментами стимулювання до працевлаштування.

"Так, якщо в родині ВПО чи мігрантів, які повертаються, є працездатні особи, які не працюють, після призначення допомоги малозабезпеченим вони мають протягом двох місяців після призначення допомоги сприяти своїй економічній самостійності – тобто або працевлаштуватись, або стати на облік в Державному центрі зайнятості, аби фахівці Центру допомогли таким особам знайти роботу чи за потреби пройти перенавчання та перекваліфікацію", – заявили в уряді.

Виплати для внутрішньо переміщених осіб уряд продовжив до 1 березня, після чого отримувати допомогу будуть лише певні категорії переселенців.

"Ми спільно з урядом вирішили ще на місяць продовжити абсолютно всім, до 1 березня, існуючі умови виплат. Тобто нічого не змінюється, автоматично нові критерії переносяться з 1 лютого на 1 березня. По цьому ми вже досягли домовленостей всередині уряду і знайшли відповідний ресурс, бо це немалий ресурс: один місяць продовження таких допомог тягне нам понад 6 млрд гривень", – сказала міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

За її словами, при цьому з 1 березня виплати автоматично будуть продовжені пенсіонерам з категорії ВПО, у яких пенсія менше ніж 9444 гривень, тобто пенсіонерам з високим рівнем доходу допомога продовжуватись не буде. Також автоматично продовжується допомога для людей з інвалідністю першої та другої груп, а також для дітей-сиріт.

Новини за темою: Японія запускає нову програму підтримки для переселенців з України

Нагадаємо, Кабінет міністрів змінив порядок надання житла внутрішньо переміщених особам для тимчасового проживання. Більш детально про це читайте тут.

Також у листопаді Кабмін вніс зміни до низки урядових постанов щодо обліку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та виплат їм держдопомоги.

Читайте також:
Українські військові уразили в т.о. Криму російський корабель Українські військові уразили в т.о. Криму російський корабель "Сергій Котов" вартістю близько 65 млн доларів
Майже 70% ветеранів не знають про пільги, гарантовані їм чинним законом, і не можуть скористатися ними, - т.в.о. глави Мінвету Майже 70% ветеранів не знають про пільги, гарантовані їм чинним законом, і не можуть скористатися ними, - т.в.о. глави Мінвету
Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, – Макрон Франція не відправлятиме в Україну війська в найближчому майбутньому, – Макрон
Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів Лежали майже рік: Міноборони під час аудиту виявило на складах майже 30 тисяч турнікетів