USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

Відмивання 10 млрд гривень: Колишньому першому заступнику Фонду держмайна обрано запобіжний захід

Строк дії обов'язків – до 17 березня 2024 року
Денис Кудін
Денис Кудін
Джерело: відкриті джерела

17 січня 2024 року слідчий суддя ВАКС застосував до одного з учасників очолюваної ексголовою Фонду державного майна України злочинної організації, а саме колишнього першого заступника голови ФДМУ, запобіжний захід у вигляді 9 млн гривень застави. Про це повідомляє пресслужба САП.

Ймовірно, йдеться про Дениса Кудіна.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

 • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
 • не відлучатися з м. Києва без дозволу детектива, прокурора або суду;
 • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та місця роботи;
 • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
 • здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

Строк дії обов'язків – до 17 березня 2024 року.

Правоохоронці вважають, що Кудін перебував у злочинній організації, яку міг створити та очолити колишній керівник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.

За версією слідства, ексглава відомства разом зі спільниками поставив "своїх" людей директорами АТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ) та АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК). Ті ж укладали договори із зумовленими компаніями та продавали продукцію за заниженими цінами. Різницю у вартості виводили та конвертували на користь злочинної організації. Внаслідок двох епізодів діяльності злочинної організації державі завдано понад 400 млн гривень збитків.

Що відомо про кримінальну справу?

Загалом у цьому кримінальному провадженні вже 11 підозрюваних (їхні посади вказали на момент вчинення злочину):

 • голова Фонду державного майна України (слідство вважає його організатором злочину та керівником злочинної організації);
 • людина, наближена до голови ФДМУ (співорганізатор);
 • перший заступник голови ФДМУ;
 • радник голови ФДМУ;
 • два в.о. директора АТ "Одеський припортовий завод", що були на посаді у різні періоди;
 • в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія";
 • два власники ТОВ – переможця аукціону на АТ "Одеський припортовий завод";
 • ще два співучасники.

У справі два епізоди.

Перший стосується корупції на "Одеському припортовому заводі". За даними слідства, на початку 2020 року Сенниченко домігся обрання лояльних членів наглядової ради заводу, які згодом призначили директором заводу учасника злочинної організації. Фігуранти справи протягом травня 2020-го – жовтня 2021 року незаконно продовжували дію угод про переробку газу в карбамід і аміак із компаніями, які перебували під їхнім контролем.

Потім вони підписали договір з наперед визначеною компанією, яка погодилась працювати із заводом на старих умовах, не збільшуючи, а згодом навіть зменшуючи суму компенсації заводу за переробку сировини. Таким чином із травня по грудень 2020 року завод втратив понад 390 мільйонів гривень.

Другий епізод стосується "Обʼєднаної гірничо-хімічної компанії". У жовтні 2020 року Дмитро Сенниченко домігся призначення лояльного в. о. директора компанії. Той зі свого боку на виконання вказівок протягом 2020–2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини за заниженою ціною з чеською компанією, підконтрольною раднику Сенниченка. Цей товар потім перепродали за ринковими цінами. Це завдало державі збитків на понад 118 мільйонів гривень.

Читайте також:
Без папірців і бюрократії. В Україні цифровізують суд Без папірців і бюрократії. В Україні цифровізують суд
Суд арештував екснардепа Пашинського з можливістю застави в понад 270 мільйонів гривень Суд арештував екснардепа Пашинського з можливістю застави в понад 270 мільйонів гривень
Знущання з чоловіків у військкоматі Самбора: Справу скеровано до суду Знущання з чоловіків у військкоматі Самбора: Справу скеровано до суду
Щонайменше 600 Щонайменше 600 "суддів" Криму та РФ слухають справи політичних переслідувань на окупованому півострові