USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 7 9 5 0 (+1150)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

"Відмили" понад 10 мільярдів гривень: Оновлено підозри учасникам злочинної організації на чолі з колишнім головою ФДМУ

У березні цього року було викрито два епізоди діяльності злочинної організації
НАБУ

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оновили підозри усім учасникам злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду держмайна України. Тепер їх підозрюють у "відмиванні" понад 10 мільярдів гривень, одержаних злочинним шляхом. Про це повідомляє НАБУ.

Про кого саме йдеться?

(Посади вказані на момент вчинення злочину)

  • голова Фонду державного майна України (керівник ЗО, організатор);
  • особа наближена до голови ФДМУ (співорганізатор);
  • радник голови ФДМУ;
  • двоє в.о. директора АТ "Одеський припортовий завод" (у різні періоди);
  • в.о. керівника АТ "Об’єднана гірничо-хімічна компанія";
  • двоє власників ТОВ – переможця аукціону на АТ "Одеський припортовий завод";
  • двоє фізичних осіб – співучасників злочину.

Деталі справи

В Бюро нагадали, що 22 березня 2023 року було викрито два епізоди діяльності злочинної організації.

Перший епізод – щодо корупції на "Одеському припортовому заводі" (99,56% акцій належить державі).

"За даними слідства, на початку 2020 року голова ФДМУ домігся обрання "лояльних" членів наглядової ради "ОПЗ", які згодом погодили призначення учасника злочинної організації директором заводу. Підозрювані – тодішні голова ФДМУ, його наближена особа, два в.о. директора АТ "ОПЗ", два власники ТОВ – упродовж травня 2020-го – жовтня 2021 року незаконно продовжували дію додаткових угод з підконтрольним їм ТОВ про перероблювання газу в карбамід та аміак", – зазначили у відомстві.

Це було зроблено, щоб і далі платити заводу менше за перероблювання сировини.

"Згодом члени злочинної організації зрозуміли, що постійне безпідставне продовження дії договору між АТ "ОПЗ" та підконтрольним ТОВ може викликати запитання. Тому провели конкурсний відбір нового постачальника давальницької сировини, припускаючи перемогу в ньому саме підконтрольної їм компанії", – додали в НАБУ.

Коли ж сталося інакше – незаконно скасували результати та підписали договір з наперед визначеним ТОВ.

Слідство зібрало достатньо доказів того, що конкурс було зірвано навмисно. Підтвердження цьому – в листуванні між учасниками злочинної організації.

"В результаті, за період з травня 2020 року по жовтень 2021 року АТ "ОПЗ" недоотримало понад 300 млн гривень", – йдеться у повідомленні.

Другий епізод діяльності злочинної організації стосується "Об’єднаної гірничо-хімічної компанії" (100% належить державі в особі ФДМУ).

"НАБУ і САП встановили, що у жовтні 2020 року організатор ЗО домігся призначення "лояльного" в.о. директора АТ "ОГХК". Той зі свого боку на виконання вказівок "зверху" впродовж 2020–2021 років від імені держпідприємства умисно уклав чотири контракти про продаж титановмісної сировини (ільменітового концентрату) із підконтрольною раднику голови ФДМУ чеською компанією за заниженими цінами", – розповіли в Національному антикорупційному бюро України.

Цей товар потім перепродали за ринковими цінами.

Як встановило слідство, ільменітовий концентрат поставили підприємствам РФ та на територію тимчасово окупованого Криму.

Це призвело до заподіяння державі збитків у понад 118 млн гривень.

"Внаслідок двох епізодів діяльності злочинної організації державі заподіяно понад 400 млн грн збитків", – уточнили у відомстві.

Роль учасників корупційної схеми
Джерело: НАБУ

Наразі НАБУ і САП встановлюють решту можливих учасників злочинної організації та досліджують інші випадки їхньої протиправної діяльності.

Раніше ми повідомляли, що Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук ексголову Фонду держмайна Сенниченка. Його підозрювали у заволодінні понад пів мільярда гривень коштів держпідприємств.

Читайте також:
Правоохоронці викрили банду, учасники якої виманили у українців 45 млн гривень під приводом продажу дронів для ЗСУ Правоохоронці викрили банду, учасники якої виманили у українців 45 млн гривень під приводом продажу дронів для ЗСУ
На Полтавщині затримали учасників банди, які готували вбивство поліцейського та депутата Полтавської облради На Полтавщині затримали учасників банди, які готували вбивство поліцейського та депутата Полтавської облради
В Міноборони виявили ще одну корупційну схему – знову влаштували махінації на продуктах харчування В Міноборони виявили ще одну корупційну схему – знову влаштували махінації на продуктах харчування
Керівницю апарату Харківської ОВА підозрюють у заволодінні понад 15 млн гривень при закупівлі продуктів для гуманітарних потреб Керівницю апарату Харківської ОВА підозрюють у заволодінні понад 15 млн гривень при закупівлі продуктів для гуманітарних потреб