![Поліція](https://img.uworld.news/1200x630/2023/05/10/4207.png?timestamp=1692587448)
Нацполіція
Після того як українці почали повертатися до своїх покинутих домівок, почала зростати й кількість кримінальних проваджень за фактами крадіжок з проникненням у житло. Про це повідомляє "Опендатабот", посилаючись на дані ГПУ.
При цьому правоохоронцям все частіше вдається знаходити потенційних домушників та направляти обвинувальні акти щодо них до судів.
Щодо цифр
За п'ять місяців 2023 року було відкрито 1693 провадження за фактами квартирних крадіжок (ст. 185 Кримінального кодексу України). Це на 22% більше, ніж за аналогічний проміжок часу минулого року, але водночас удвічі менше, ніж протягом січня – травня 2021 року.
В середньому цьогоріч на місяць реєструвалося 340 таких кримінальних проваджень, у 2022 році – 290, а у 2021-му – 670.
При цьому правоохоронці стали частіше ловити ймовірних квартирних крадіїв. У 2023 році частка справ, за якими потенційним зловмисникам було вручено підозри, складає 75%, що у 1,8 раза більше, ніж протягом п'яти місяців 2021 року. Для порівняння, тоді підозри отримали фігуранти 38% справ. Своєю чергою в січні – травні 2022 року цей показник становив 41%.
Суттєво збільшується й кількість справ, які після розслідування були передані на розгляд суддів. Так, станом на кінець травня поточного року їх вже нараховувалося 1033, що складає 61% від усіх облікованих проваджень. Разом з тим у 2021 році частка таких справ складала 33%, а у 2022 році – 28%.
Раніше
UWN повідомляв, що цьогоріч до суду доходить лише кожна дев’ята справа про шахрайство. Так, за січень – квітень 2023 року на судовий розгляд потрапили лише 11% від загальної кількості зареєстрованих проваджень. Для порівняння, у відповідний період 2022 року суд розглядав 14% справ за статтею 190 ККУ, а у той самий період у 2021-му – 19%.
Серед найпопулярніших шахрайських схем – злом акаунтів у соцмережах, фейкові повідомлення і фішингові сайти про соціальні виплати.