У перші дні нового року "Укргазвидобування" ввело в експлуатацію розвідувальну свердловину на перспективному родовищі. Ця свердловина є вже десятою на цьому родовищі і також показує високий результат, повідомили в пресслужбі "Нафтогазу".
"За цим родовищем маємо хороші дані 3D-сейсмічних досліджень, які дають змогу визначати оптимальні точки для буріння нових свердловин. 10 розвідувальних свердловин доповнили картину геологічної інформації родовища і вже цьогоріч плануємо розпочати експлуатаційне буріння на родовищі", – прокоментував т.в.о. генерального директора "Укргазвидобування" Олег Толмачев.
У компанії додали, що місце для закладання нової свердловини визначили на основі проведених раніше 3D-сейсморозвідувальних досліджень. Свердловина має проєктну глибину – 3 тис. 950.
"Укргазвидобування" продовжує працювати над розвідкою та розробкою нових родовищ. Так, у 2023 році завдяки масштабній 3D-сейсміці на заході України, яка охоплює площу 1 тис. 500 кв. км, вдалося зробити велике відкриття нового покладу", – зазначили в компанії.
Раніше
За підсумками минулорічного листопаду в Україні запустили в роботу три свердловини, які разом дають більш як 400 тис. кубів газу на добу.
В "Укргазвидобування" зазначали що дві з введених в експлуатацію – нові свердловини, третя – відновлена з ліквідаційного фонду.
"Для підтримання та збільшення видобутку застосовуємо різноманітні методи, завдяки яким отримуємо результат у кубометрах газу, що зараз є вкрай необхідним нашій країні. Розвідувальне й експлуатаційне буріння, переінтерпретація даних, перегляд діючого і ліквідованого фонду – це частина роботи заради досягнення спільної мети", – пояснював Толмачев.
Запаси газу
Голова правління НАК "Нафтогаз України" Олексій Чернишов зазначав, що торік "Нафтогазу" вдалося наростити видобуток газу на 7%. Завдяки цьому прийдешній опалювальний період Україна проходить на видобутому на нашій території ресурсі.
До цього повідомлялося, що загальний обсяг природного газу в підземних сховищах сягнув 14,7 млрд кубометрів. Зважаючи на ці цифри, можна говорити про те, що країна має достатньо газу для проходження опалювального сезону.